Oszczędność i moc: Nissan Juke Hybrid

Nowa odsłona Nissana Juke w wersji hybrydowej choć tylko o parę centymetrów większa ma nieporównywalnie większe wnętrze od poprzednika

469

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nissan Juke w nowej wersji wyposażonej w napęd hybrydowy
Nissan Juke hybryda w kolorze niebieskim

Nissan Juke jest z nami już od 2010 roku. W 2019 zobaczyliśmy jego nową odsłonę. Teraz dodatkowo mamy możliwość nabycia tego modelu w wersji hybrydowej. Jest to bardzo przestronny crossover i właśnie wersji hybrydowej oczekiwaliśmy od dawna. Dzięki temu samochód jest bardziej dynamiczny i bardziej ekonomiczny.  Nissan Juke Hybrid – poznaj go razem z nami.

Hybrydowy Nissan Juke jest bardzo oszczędny

Nissan Juke w swojej podstawowej wersji z kartonem mleka pod maską czyli z litrowym trzycylindrowym silnikiem jest ekonomiczny. W 2022 roku pojawiła się wersja hybrydowa z silnikiem 1600ccm o mocy 95 koni mechanicznych. Dla przypomnienia litrowy silnik jest turbodoładowany i ma moc 114 koni mechanicznych. Tak więc nowa jednostka napędowa ma 4 cylindry ale pozbawiona jest turbiny. Posiada również mniejszą moc maksymalną o prawie 20 koni mechanicznych. Niemniej jednak po dołożeniu do niej silnika elektrycznego o mocy 49 koni mechanicznych zaczyna to wyglądać bardzo zachęcająco.

Nissan Juke w nowej wersji wyposażonej w napęd hybrydowy w kolorze niebieskim
Juke urósł i wypiękniał

Łączna moc systemu hybrydowego to 143 konie mechaniczne i 205 niutonometrów. Ten zestaw charakteryzuje się dużo lepszą chęcią do przyspieszeń a mimo wszystko jest bardziej ekonomiczny. Litrowa wersja jest wyposażona w skrzynie sześciobiegową manualną natomiast w hybrydzie mamy automat ze sprzęgłem hydrokinetycznym. O ile na papierze dynamika jest lepsza tylko o pół sekundy i wynosi 10.1 do setki to bezpośrednie wrażenia dają lepszy wynik. To jest właśnie przewaga momentu obrotowego pochodzącego z silnika elektrycznego. Najważniejsze w tym wszystkim jest to że samochód zadowala się średnio 6 litrami paliwa na 100 km będąc dużym wygodnym crossoverem.

Nissan Juke urósł, jest obszerny i wygodny ale także ma atrakcyjny wygląd

Nowa edycja Nissan Juke to bardzo obszerne auto. Choć zewnętrzne wymiary wzrosły jedynie o parę centymetrów to przestrzeń kabiny pasażerskiej jest dużo bardziej obszerna. Z czego to wynika? Myślę że z dużo lepszego zaprojektowania kabiny. Zarówno z przodu z pozycji kierowcy i pasażera jest dużo więcej miejsca jak i z tyłu. Myślę że zwłaszcza z tyłu poprawił się zdecydowanie komfort podróżowania. Przestrzeń na nogi dla pasażerów siedzących na tylnej kanapie wzrosła o dobre kilka centymetrów. Ta sama szerokość tylnej kanapy jest dużo większa oraz większość przestrzeń nad głowami osób zajmujących tylną kanapę. Ciekawostką w tym wszystkim jest to że te wszystkie zabiegi czyli większa przestrzeń w samochodzie nie spowodowały wzrostu masy auta.

Jedną z ważniejszych rzeczy jest wygląd tego samochodu. Poprzednia edycja była dość kontrowersyjna i nie wszystkim przypadła do gustu. Obecny wygląd jest łagodniejszy ale sprawia wrażenie bardziej nowoczesnego i wyróżnia się japońskim stylem projektowania samochodów. Oczywiście samochód jest opracowane wspólnie z koncernem Renault, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Natomiast bardzo dużo elementów takich jak zespół napędowy pochodzi właśnie z koncernu Renault. Ten zespół napędowy jest bardzo ważny bardzo istotny ponieważ pracuje bez szarpnięć jest bardzo cichy. To zdecydowanie podnosi komfort podróżowania tym autem.

Bezpieczny zakup samochodu – Nissan Juke Hybrid 2023

Moto Magazyn czyli bezpieczny zakup Nissan Juke Hybrid 2023
i prezentujemy materiał przygotowany przez kanał Pretyn Ględzi – Nissan Juke Hybrid

poznaj poprzednią generację Nissan Juke w wersji NISSMO

aktualny cennik Nissan

Poszukujemy auta odpowiedniego dla młodej kobiety

 

słuchaj naszego radia Bezpieczna Podróż mamy świetne energetyczne poranki

 

zobacz limitowaną wersję Juke w wersji FUN pierwszej edycji

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia