Jak poruszać się hulajnogą elektryczną? Czy za jazdę po alkoholu hulajnogą stracimy uprawnienia?

434

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak poruszać się hulajnogą elektryczną? Okazuje się, że brak umiejętności kierowania tym urządzeniem może być śmiertelnie niebezpieczny. Zapraszamy na rozmowę z Tomaszem Michalskim z Komendy Powiatowej Legionowo. 

Hulajnogi elektryczne i zagrożenia 

W ostatnich latach hulajnogi elektryczne zyskały ogromną popularność przede wszystkim wśród małoletnich uczestników ruchu drogowego. Niestety, jak podkreśla Tomasz Michalski, wielu rodziców nie zwraca uwagi na brak umiejętności swoich pociech w zakresie prawidłowego kierowania tymi pojazdami. Tymczasem historia zna również przypadki śmiertelnych zdarzeń spowodowanych, chociażby nadmierną prędkością podczas jazdy elektryczną hulajnogą. Wielu użytkowników popularnych środków transportu nie zna również przepisów prawidłowego poruszania się nimi. Jak podkreśla nasz ekspert, brak znajomości zasad nie zwalnia jednak z odpowiedzialnego zachowania. Dlatego tak ważna jest m.in. edukacja już od najmłodszych lat. O czym jeszcze należy pamiętać? Zapraszamy do wysłuchania naszej rozmowy. 

Patrycja Tabaczek i Paweł Kubalski rozmawiają z Tomaszem Michalskim

Więcej odcinków audycji z cyklu “Bezpieczni na drogach, bo bez alkoholu” znajdziesz tutaj.

Zadanie publiczne sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Zrealizowano w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Województwa Mazowieckiego.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia