Katarzyna Niewiadoma Została Mistrzynią Świata

401

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu Katarzyna Niewiadoma ciesząca się z zdobycia mistrzostwa świata w kolarstwie gralovym Katarzyna Niewiadoma Została Mistrzynią Świata.
Katarzyna Niewiadoma Została Mistrzynią Świata / Źródło: (Fot.: Katarzyna Kasia Niewiadoma - Facebook).

Katarzyna Niewiadoma Została Mistrzynią Świata – tak, tak oczywiście to ogromny triumf i sukces Katarzyny Niewiadomskiej. Ponieważ Polka została mistrzynią świata w kolarstwie gravelowym. Katarzyna Niewiadoma z przytupem rozpoczęła swoją przygodę z kolarstwem gravelowym na najwyższym poziomie. A to dlatego, bo Reprezentantka Polski zadebiutowała w tej konkurencji startując w mistrzostwach świata, rozgrywanych na pagórkowatej trasie w Wenecji Euganejskiej. Katarzyna samotnie minęła metę, wyprzedzając Włoszkę Silvię Persico i Holenderkę Demi Vollering.

Warto zaznaczyć, że w zawodach mistrzostw świata brały udział dwie inne Polki. Karolina Migoń dojechała do mety na 31. pozycji, a Barbara Borowiecka była 35.

Katarzyna Niewiadoma Została Mistrzynią Świata – trasa

Trasa Mistrzostw Świata w Kolarstwie Gravelowym przebiegała po drogach Wenecji Euganejskiej, na długości 140 kilometrów, przy różnicy wzniesień wynoszącej 1660 metrów. Na trasie wyróżniono 8 większych podjazdów.

Katarzyna w samej końcówce wyścigu zdecydowała się na odważną strategię, podejmując próbę samotnego ataku po zwycięstwo. Oczywiście wielkie brawa dla Polki za jej bardzo dobrą decyzję. Ponieważ odjechała rywalkom i właśnie przez ostatnie 25 kilometrów pokonywała samotnie. Także ostatecznie do mety dojechała z przewagą ponad pół minuty nad goniacymi ją Perscico i Vollering.

Katarzyna Niewiadoma Została Mistrzynią Świata – kariera

Swoją sportową karierę rozpoczynała w w krakowskim klubie WLKS Krakus Swoszowice. Obecnie jest to zawodniczka niemieckiego zespołu Canyon SRAM Racing. W 2012 roku wywalczyła srebrny medal mistrzostw Polski 2012 w jeździe indywidualnej na czas juniorek, a także złoto w kategorii juniorek podczas Górskich Mistrzostw Polski.

Jest młodzieżową mistrzynią Europy w wyścigu ze startu wspólnego, a także brązową medalistką mistrzostw świata w wyścigu ze startu wspólnego (2021) oraz w jeździe drużynowej na czas (2015). W tym roku 29-letnia Niewiadoma zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour De France.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Skoki Narciarskie Letnie Grand Prix