Skoki Narciarskie Pucharu Świata 2023/24

397

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Skoki Narciarskie Pucharu Świata 2023/24.
Skoki Narciarskie Pucharu Świata 2023/24.

Skoki Narciarskie Pucharu Świata 2023/24 – tak oczywiście już niebawem zacznie się 45. edycja Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich. Która ma rozpocząć się 25 listopada 2023 roku na Rukatunturi w Ruce. A zakończyć 24 marca 2024 roku na Letalnicy w Planicy. Zaplanowanych zostało 38 konkursów – 32 indywidualne, 3 drużynowe oraz 3 rywalizacje duetów. Najważniejszym wydarzeniem sezonu będą mistrzostwa świata w lotach narciarskich, które w ostatni weekend stycznia zorganizuje Bad Mitterndorf.

Oczywiście jeszcze swoje miejsce mają Panie w swoim kalendarzu 28 zawodów, w tym jeden konkurs duetów. A dokładnie Puchar Świata kobiet zainaugurowany zostanie 2 grudnia w samo południe na normalnej skoczni w Lillehammer. Dzień później zawodniczki będą rywalizować o 12:30 na większym obiekcie.

A także w tym sezonie jest kilka nowości. Np. debiut Szczyrku i Polskiego turnieju czy nowa formuła w turnieju w Raw Air.

Inauguracja Pucharu Świata mężczyzn po kilkuletniej przerwie powraca do Ruki. W piątek 24 listopada o godzinie 16:00 czasu polskiego mają rozpocząć się pierwsze w nadchodzącej zimie kwalifikacje. W sobotę i niedziele rozegrane zostaną zawody indywidualne. Oba konkursy zaplanowano na 16:15 naszego czasu.

Skoki Narciarskie Pucharu Świata 2023/24 – Polski turniej i Szczyrk

Po raz pierwszy w historii Polska w sezonie zimowym zorganizuje mini-cykl, w ramach Pucharu Świata. Zaplanowano Polski Turniej, który ma zostać przeprowadzony w dniach 13-21 stycznia 2024 roku. Tuż po Turnieju Czterech Skoczni zmagania w ramach Pucharu Świata przeniosą się do Polski na skocznie w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem.

Już wiadomo, że Polski Turniej w skokach narciarskich będzie wyjątkowym wydarzeniem zarówno dla zawodników. Jak i dla wszystkich fanów tej dyscypliny w naszym krajów. A także warto dodać, że dla Szczyrku będzie to historyczne wydarzenie. Ponieważ będzie to pierwszy raz na Kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków, będą miały miejsce zawody z cyklu Pucharu Świata.

Skoki Narciarskie Pucharu Świata 2023/24 – nowa formuła Raw Air

Zaliczany do kalendarza Pucharu Świata, turniej Raw Air odbędzie się na nowych zasadach. Po zawodach w Oslo wyłoniona zostanie czołowa 50 zawodników klasyfikacji generalnej norweskiego turnieju. Która otrzyma prawo startu w konkursach w Trondheim oraz kwalifikacjach do pierwszego konkursu w Vikersund.

W finałowych zawodach na Vikersundbakken wystąpi czołowa trzydziestka uczestników Raw Air, zaś konkurs będzie składał się z trzech serii. Do drugiej rundy awansuje najlepsza dwudziestka pierwszej serii, z kolei w finale wystąpi czołowa dziesiątka skoczków po dwóch seriach. Sam jestem ciekaw tego systemu czy on się sprawdzi i wejdzie w życie w kolejnych sezonach.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Finał WTA 2023

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia