Reprezentacje na inaugurację Pucharu Świata

384

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu jest Rukatunturi fińska skocznia narciarska w Ruce. Reprezentacje na inaugurację Pucharu Świata.
Reprezentacje na inaugurację Pucharu Świata - Rukatunturi fińska skocznia narciarska w Ruce.

Reprezentacje na inaugurację Pucharu Świata – oczywiście już za niecałe trzy tygodnie rozpocznie się sezon 2023/24 PŚ w skokach narciarskich. Choć pozostało jeszcze kilkanaście dni do sezonu. To już poznaliśmy składy w reprezentacjach np. w Polski i Niemiec. Ale także, są niespodzianki.
Kwalifikacje do zawodów w fińskiej Ruce odbędą się w piątek 24 listopada. Oczywiście dzień później rozegrany zostanie pierwszy konkurs indywidualny. A na niedzielę zaplanowano drugi, poprzedzonymi kwalifikacjami tego samego dnia.

Reprezentacje na inaugurację Pucharu Świata – Reprezentacja Polski

Oczywiście Thomas Thurnbichler wytypował, chociaż nie zdecydował się robić wielkich zmian pod względem ostatniego roku. Ponieważ będzie to identyczny składem, którym kończyliśmy poprzedni sezon PŚ. Ostatecznie w Ruce zobaczymy w akcji pięciu reprezentantów naszego kraju. Pierwszy okres nowego sezonu rozpoczynamy w mocnym składzie.

Trzonem ekipy będzie Dawid Kubacki, czwarty zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2022/2023. W składzie nie brakuje zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego – Piotra Żyły, Aleksandra Zniszczoła oraz Pawła Wąska – a pozostałe miejsce uzupełnia zawodnik klubu KS Eve-nement Zakopane Kamil Stoch.

W myśl nowych przepisów najlepsze reprezentacje będą mogły wystawić maksymalnie pięciu skoczków w konkursie. Dobrze jest wiedzieć, że oprócz tej piątki mamy też za sobą silne zaplecze, które wystąpi w Pucharze Kontynentalnym i powalczy o 6. miejsce startowe na Turniej Czterech Skoczni.

Reprezentacje na inaugurację Pucharu Świata – niespodzianka

Tak, tak do niespodzianki doszło za sprawą reprezentacji Niemiec. Ponieważ zabraknie w składzie dwóch zawodników, bez których jak dotąd trudno było sobie wyobrazić kadrę Niemiec. Są to Markus Eisenbichler i Constatnin Schmid. Oczywiście z pewnością spora niespodzianka jest to, że zabraknie Mistrza Świata z Seefeld (Austria). A także wielokrotny medalista mistrzostw świata i igrzyskach olimpijskich w drużynie.

Trener kadry niemieckich skoczków narciarskich Stefan Horngacher na dwa pierwsze konkursy Pucharu Świata 2023/24 – w Ruce (25-26 listopada). I Lillehammer (2-3 grudnia) – powołał Karla Geigera, Andreasa Wellingera, Philippa Raimunda, Martina Hamanna, Stephana Leyhe i Piusa Paschke.

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Finał WTA 2023

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia