Największe masowce świata

Odkryj tajemnicę największych masowców świata - trzy statki mogące przewozić ogromne ładunki. Przeczytaj artykuł by dowiedzieć się, kto za nimi stoi!

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Największe Masowce Świata Rekordzista Sea Quingdao
Największe Masowce Świata Rekordzista Sea Quingdao

Masowce to statki towarowe, które przewożą szeroki zakres ładunków, takich jak ruda żelaza, węgiel, zboże, nawozy czy drewno. Największymi masowcami są rudowce, które przewożą najczęściej brazylijską rudę żelaza do Chin. Największe masowce świata to ekonomia transportu.

A największy jest:

Rekordzistą pod względem nośności jest statek Sea Quingdao (nr IMO 9575450), który może zabrać na pokład 403 880 ton ładunku. Statek ten został zbudowany w latach 2011-2013 w stoczniach grupy STX Shipbuilding Co Ltd. w Korei Południowej i należy do południowokoreańskiego armatora Pan Ocean.

Kolejne miejsca w rankingu największych masowców zajmują również rudowce: Sea Maranhao (403 844 t) i Sea Beijing (403 818 t). Wszystkie trzy statki należą do tej samej serii i mają podobne wymiary: 361 m długości, 65 m szerokości i 23 m zanurzenia.

Warto zauważyć, że na razie nie ma rywali, którzy mogliby odebrać Sea Quingdao pierwsze miejsce w rankingu. Statków tej grupy o nośności od 400 000 ton wzwyż jest obecnie w światowej flocie zaledwie 28, a żadnego takiego nie ma w zamówieniach stoczniowych.

Nowo budowane masowce są mniejsze

Największe masowce znajdujące się obecnie w światowym portfelu zamówień stoczniowych mają 325 000 t nośności. I są to także rudowce.

Oto podsumowanie najważniejszych informacji o największych masowcach świata:

  • Nośność: 403 880 t
  • Długość: 361 m
  • Szerokość: 65 m
  • Zanurzenie: 23 m
  • Typ: rudowce
  • Armator: Pan Ocean

Warto podkreślić, że masowce to jedne z największych statków na świecie. Są to również jedne z najbardziej wydajnych statków pod względem przewozu ładunku.

info za Portalem Morskim

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia