Riedel wokalistą DŻEMU

Mikrofon od Macieja Balcarka przejmuje Sebastian Riedel na 45 lecie zespołu DŻEM

202

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Sebastian Riedel
Sebastian Riedel ma podobny głos do ojca

Sebastian Riedel, syn Ryszarda Riedla, legendarnego wokalisty Dżemu, został nowym członkiem zespołu. Ogłoszono to 10 stycznia 2024 roku. Riedel przejmie mikrofon od Macieja Balcara, który jest w zespole od 2001 roku. Ryszard Riedel był frontmanem w latach 1973-1994 a teraz Sebastian… Riedel wokalistą DŻEMU.

Riedel wokalistą DŻEMU

Urodził się w 1978 roku w Chorzowie. Jest liderem zespołu Cree, z którym nagrał osiem albumów. W 2021 roku wydał solowy album „Głos ma dobro, nie zło”, z tekstem współautorstwa Ryszarda Riedla.

Riedel jest fanem muzyki ojca i często wykonywał jego utwory na koncertach Cree. Ponadto jest również miłośnikiem bluesa i rocka.

W rozmowie z dziennikarzami Riedel powiedział, że jest zaszczycony, że może zostać wokalistą Dżemu. „To dla mnie ogromne wyzwanie, ale też wielka radość” – powiedział. „Będę starał się kontynuować dzieło ojca i śpiewać jego piosenki tak, jak on by chciał”.

Ma bardzo podobny głos do swojego ojca, co może być atutem dla zespołu Dżem. Ponadto jego styl muzyczny jest również zbieżny z repertuarem zespołu, to zwiastuje ciekawe interpretacje klasycznych utworów Dżemu.

Riedel zadebiutuje w nowej roli 6 kwietnia 2024 roku na koncercie z okazji jubileuszu 45-lecia zespołu Dżem w Spodku w Katowicach. To tam odbędzie się, ponadto zmiana warty i po raz ostatni wystąpi Maciej Balcar.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia