Blokady przejść granicznych w wyniku protestu niemieckich rolników

Z powodu protestu niemieckich rolników, przejścia graniczne w Lubieszynie i w Rosówku po stronie niemieckiej są zamknięte. Zablokowane są również drogi krajowe 10 i 13. Przekroczenie granicy w woj. zachodniopomorskim możliwe jest na przejściu w Kołbaskowie.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Przejscie graniczne Fot. twitter.com/GDDKiA_Szczecin
Przejscie graniczne Fot. twitter.com/GDDKiA_Szczecin

Przejścia graniczne w Lubieszynie i w Rosówku po stronie niemieckiej są zamknięte. Zablokowane są również drogi krajowe 10 i 13.

Blokady przejść granicznych – utrudnienia komunikacyjne na granicy Polska – Niemcy

Z powodu protestu niemieckich rolników, przejścia graniczne w Lubieszynie i w Rosówku po stronie niemieckiej są zamknięte. Zablokowane są również drogi krajowe 10 i 13. Przekroczenie granicy w woj. zachodniopomorskim możliwe jest na przejściu w Kołbaskowie. Protesty rolników mają znaczący wpływ na komunikację w regionie i jeżeli potrwają dłużej, mogą mieć negatywny wpływ na lokalną gospodarkę.

Rolnicy protestują przeciwko planom niemieckiego rządu dotyczącym oszczędności w sektorze rolnym. Plany te obejmują m.in. stopniowe znoszenie ulg podatkowych na rolniczy olej napędowy, zmniejszenie dopłat do produkcji rolnej oraz ograniczenie stosowania pestycydów i nawozów sztucznych. Rolnicy uważają, że plany rządu są niekorzystne dla ich branży i mogą doprowadzić do jej bankructwa. Protestują również przeciwko temu, że rząd nie konsultował z nimi swoich planów. Protest rolników ma coraz większe poparcie społeczne. Według sondażu przeprowadzonego przez instytut Insa, 69% obywateli Niemiec popiera protesty rolników.

Kulminacyjnym momentem protestu ma być duża demonstracja w Berlinie w najbliższy poniedziałek (15 stycznia). Demonstracja ma rozpocząć się o godzinie 10:00 na placu Poczdamskim. Rolnicy planują udać się pod Bundestag, gdzie mają spotkać się z liderami grup parlamentarnych.

Blokada granicy ma negatywny wpływ na komunikację

Zablokowane przejścia graniczne w Lubieszynie i w Rosówku utrudniają przejazd zarówno mieszkańcom, jak i transportowi towarowemu. Rolnicy blokują również drogi krajowe 10 i 13, które są ważnymi szlakami komunikacyjnymi w regionie. Zablokowanie granicy utrudnia podróże między Polską a Niemcami. Osoby, które chcą przekroczyć granicę, muszą korzystać z przejścia w Kołbaskowie. Jest to jednak przejście mniejsze, dlatego mogą tam występować utrudnienia. Zablokowanie dróg utrudnia również dostawy towarów i usług do regionu. Może to mieć negatywny wpływ na lokalną gospodarkę.

Rolnicy chcą wymusić zmianę planów rządu

Rolnicy chcą wymusić zmianę planów rządu. Wierzą, że protesty są jedynym sposobem, aby rząd zwrócił uwagę na ich problemy. Rolnicy obawiają się, że plany rządu doprowadzą do załamania się ich branży. Według nich, rząd nie bierze pod uwagę ich interesów i nie rozumie, jak ważne są dla niemieckiej gospodarki.

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia