Hubert Hurkacz pokonuje Mensika

Hubert Hurkacz pokonuje Mensika

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Hubert Hurkacz pokonuje Mensika
Hubert Hurkacz pokonuje Mensika


Hubert Hurkacz pokonuje Mensika. Hubert Hurkacz pokonał Czecha Jakuba Mensika w drugiej rundzie Australian Open po pięciosetowym meczu 6:7, 6:1, 5:7, 6:1, 6:3 awansując do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju w Melbourne. Następnym rywalem Hurkacza będzie Francuz Ugo Humbert z numerem 21.

Hubert Hurkacz pokonuje Mensika – przebieg spotkania

Od początku spotkanie było bardzo zacięte. W pierwszym secie minimalnie wygrał Jakub Mensik, w drugim zaś Hurkacz nie dał szans Czechowi. Trzeci set to znowu walka punkt za punkt, z której niestety zwycięsko wyszedł Mensik. Jednak już dwa następne sety to pełna dominacja Polaka, który wygrał cały mecz.

Hubert Hurkacz pokonuje Mensika – historia Australian Open

Australian Open to turniej tenisowy odbywający się co roku w Melbourne park w stanie Wiktoria w Australii. Jest to pierwszy z czterech turniejów tenisowych Wielkiego Szlema i jeden z najstarszych turniejów tenisowych na świecie. Po raz pierwszy odbył się w 1905 roku jako Mistrzostwa Australazji, a w 1969 roku przemianowano na Australian Open. Australian Open to najbardziej prestiżowy turniej tenisowy organizowany na półkuli południowej. Jest to także najpopularniejszy turniej tenisowy na świecie. Australian Open rozgrywa się na twardych kortach, a turniej podzielono na turnieje gry pojedynczej, podwójnej i mieszanej.

Hubert Hurkacz pokonuje Mensika – historia Australian Open

Największą popularnością cieszą się turnieje gry pojedynczej, a mistrzowie gry pojedynczej mężczyzn i kobiet uważani są za najlepszych tenisistów świata. Australian Open to najważniejsze wydarzenie sportowe w Australii, które przyciąga dużą liczbę widzów z całego świata. Turniej jest także poważnym impulsem gospodarczym dla Melbourne i szacuje się, że każdego roku generuje ponad 400 milionów dolarów australijskich w działalności gospodarczej.


Oto niektóre z najważniejszych faktów na temat Australian Open:

Jest to pierwszy z czterech turniejów tenisowych Wielkiego Szlema. To najstarszy turniej tenisowy na świecie. To najpopularniejszy turniej tenisowy na świecie.

Gra się na kortach twardych. Mistrzowie w grze pojedynczej mężczyzn i kobiet uważa się za najlepszych tenisistów na świecie. Jest to najważniejsze wydarzenie sportowe w Australii, które każdego roku generuje działalność gospodarczą o wartości ponad 400 milionów dolarów australijskich.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o zabójstwie w Grodzisku Mazowieckim

Brak postów do wyświetlenia