Tragiczny pożar pod Radomiem

Tragiczny pożar pod Radomiem

149

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tragiczny pożar pod Radomiem
Tragiczny pożar pod Radomiem.

Tragiczny pożar pod Radomiem. W nocy z niedzieli na poniedziałek, 21 stycznia 2024 roku w Pionkach pod Radomiem doszło do tragicznego pożaru. Na czwartym piętrze w jednym z bloków przy ulicy Kozienickiej spłonęło mieszkanie. W wyniku pożaru śmierć ponieśli dwaj mężczyźni: 68-letni mieszkaniec mieszkania oraz jego syn, który próbował go ratować. Pożar wybuchł około godziny 23:00. Mieszkańcy bloku zostali ewakuowani przez strażaków. W akcji gaśniczej brało udział 18 zastępów straży pożarnej. Strażacy walczyli z ogniem przez kilka godzin. Po ugaszeniu pożaru w mieszkaniu znaleziono ciała dwóch mężczyzn. 68-letni mężczyzna był prawdopodobnie w mieszkaniu, gdy wybuchł pożar. Jego syn, który mieszkał w pobliżu, próbował go uratować, ale tylko doznał dużych poparzeń i również zginął po przewiezieniu do szpitala.

Tragiczny pożar pod Radomiem – kolejna tragedia

Przyczyny pożaru nie są jeszcze do końca znane, ale ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną tragedii mogło być zaprószenie ognia od papierosa. Wiadomo, że starszy mężczyzna był osobą palącą. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie. Tragedia w Pionkach to kolejny tragiczny wypadek w tym mieście w ostatnich miesiącach. W listopadzie 2023 roku w Pionkach doszło do wypadku drogowego, w którym zginęła 81-letnia rowerzystka. Zaś w czerwcu 2023 roku w tej samej miejscowości doszło do wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby.

Tragiczny pożar pod Radomiem – historia miasta Pionki

Pionki to miasto w województwie mazowieckim, w powiecie radomskim. Pionki są położone nad rzeką Zagożdżonką, na Nizinie Środkowomazowieckiej, w dawnej ziemi radomskiej historycznej Małopolski. Powstanie i rozwój miasta był związany z zakładami chemicznymi ZTS Pronit. W latach 1950-1975 Pionki były miastem zamkniętym, związanym z produkcją broni jądrowej. Obecnie Pionki to miasto o powierzchni 41,5 km², zamieszkałe przez około 18 tysięcy osób. Jest to ważny ośrodek przemysłowy, a także oświaty i kultury. W mieście znajdziemy także:

 • Wakepark Pionki
 • Ośrodek Staw Górny
 • Stadion Miejski
 • Basen Miejski
 • Hala Sportowa
 • Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej
 • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica
 • Zespół Szkół Specjalnych

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o tym jak Hurkacz awansuje do ćwierćfinału

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia