Putin o Bidenie: Jest lepszym prezydentem. Trump komentuje

143

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Czy Putin rzeczywiście preferuje Bidena?
Czy Putin rzeczywiście preferuje Bidena?

W zaskakującym zwrocie akcji Władimir Putin stwierdził, że Joe Biden jest i będzie lepszym prezydentem USA, niż Donald Trump. Wypowiedź Putina wywołała falę spekulacji na temat jego motywów i potencjalnych konsekwencji dla geopolitycznego układu sił. Czy Putin rzeczywiście preferuje Bidena?

Putin o Bidenie: Jest lepszym prezydentem

W wywiadzie dla państwowej telewizji Rossija 1 Putin określił Bidena jako „bardziej doświadczoną i przewidywalną osobę”, dodając, że „jest politykiem starej szkoły”. Stwierdził, że Biden jest lepszym prezydentem w kontekście relacji Rosja – USA. Podkreślił jednak, że Rosja będzie współpracować z każdym prezydentem, któremu ufa naród amerykański.

Kilka godzin później Putin oświadczył, że jest gotowy w najbliższych dniach do przeprowadzenia otwartej rozmowy online z Bidenem. Putin podkreślił, że zależy mu na utrzymaniu obustronnych relacji z USA oraz że chce rozmawiać w Bidenem o bilateralnych stosunkach i konfliktach regionalnych. 

Jednocześnie Putin skrytykował obecną administrację USA za jej stanowisko w sprawie wojny w Ukrainie, określając je jako „wyjątkowo szkodliwe i błędne”.

Trump zareagował na słowa Putina podczas wiecu w Karolinie Południowej. Stwierdził, że wypowiedź rosyjskiego prezydenta jest dla niego „komplementem”. Zaznaczyl również, że jego stosunki z prezydentem Rosji są dobre. Zapowiedział również, że jeśli wygra wybory prezydenckie, „natychmiast rozwiąże konflikt między Rosją a Ukrainą”.

Warto jednak zwrócić uwagę na kontekst wypowiedzi Putina. Rosja od lat prowadzi szeroko rozumiane działania dezinformacyjne . W związku z tym nie można wykluczać, że słowa Putina o Bidenie są elementem tej strategii.

Wybory prezydenckie w USA odbędą się w listopadzie 2024 roku. Zbyt wcześnie by przewidywać, jaki wpływ na ich wynik będą miały słowa Putina i Trumpa.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia