Aleksiej Nawalny nie żyje

Ofiara prawdy: Aleksiej Nawalny zmarł w kolonii karnej,

191

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Aleksiej Nawalny
Aleksiej Nawalny przez lata walczył z rosyjskim rezimem

Komunikat rosyjskiej kolonii karnej, gdzie od 3 lat przebywa rosyjski opozycjonista informuje, że Aleksiej Nawalny nie żyje.

Aleksiej Nawalny nie żyje

Z treści komunikatu można wyczytać, że opozycjonista miał „źle się poczuć” po spacerze i stracić przytomność. Reanimacja nie przyniosła rezultatu.Przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana. Kreml twierdzi, że nie posiada informacji na ten temat, a Władimir Putin został poinformowany o śmierci Nawalnego.

Współpracownicy Nawalnego nie mają jeszcze potwierdzenia tej informacji. Kira Jarmysz poinformowała, że prawnik opozycjonisty jest w drodze do kolonii karnej. Leonik Wolkow napisał, że tym komunikatem rosyjskie władze „przyznają się, że zabiły Aleksieja Nawalnego w więzieniu”.

Nawalny był opozycjonistą i organizował w Rosji wielotysięczne demonstracje antyrządowe. Został aresztowany w 2021 roku i skazany na wieloletnie pozbawienie wolności.

Będziemy na bieżąco informować o dalszym rozwoju wydarzeń.

Nawalny – dążenie do wolności.

Aleksiej Nawalny to rosyjski opozycjonista, bloger, prawnik i polityk. Jest znany z działalności na rzecz demokracji i walki z korupcją w Rosji. Jego sylwetka jest szczególnie istotna, gdyż Nawalny stał się jedną z najbardziej prominentnych postaci opozycji wobec reżimu Władimira Putina.

Nawalny zyskał popularność głównie dzięki swojemu blogowi, w którym opisywał przypadki korupcji władz oraz prowadził śledztwa, które eksponowały nieprawidłowości w rosyjskiej polityce. Jego działalność przyczyniła się do wybuchu protestów przeciwko rządowi w 2011 roku.

Jednym z najbardziej znanym wydarzeń w karierze Nawalnego było otrucie, które spotkało go w sierpniu 2020 roku. Został otruty środkiem chemicznym z grupy Noviczok, co doprowadziło do jego hospitalizacji w Niemczech. Nawalny oskarżył władze Rosji, a konkretnie służby specjalne, o próbę zabójstwa. Pomimo napiętej sytuacji zdrowotnej, po rekonwalescencji Nawalny powrócił do Rosji, gdzie został aresztowany.

W styczniu 2021 roku Nawalny został zatrzymany po powrocie do Rosji i skazany za rzekome naruszenie warunków warunkowego wyroku w sprawie finansowej, co spotkało się z krytyką społeczności międzynarodowej jako działanie represyjne i politycznie motywowane.

Jego postawa oraz działalność wobec reżimu Putina przyniosły mu zarówno liczne poparcie w kraju, jak i międzynarodowe uznanie jako bohatera walki o demokrację i prawa człowieka w Rosji.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia