Deklaracja PIT-2, złóż a pensja wzrośnie

156

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Deklaracja PIT-2, złóż a pensja wzrośnie- warto
Deklaracja PIT-2, złóż a pensja wzrośnie- warto

Czy to takie proste że deklaracja PIT-2, złóż a pensja wzrośnie. Istnieje możliwość obniżki wysokości zaliczki na podatek dochodowy, który może przynieść kilkaset złotych więcej do pensji co miesiąc. Można to uzyskać dzięki jednej deklaracji. Warto to wiedzieć że PIT-2 wpływa na wynagrodzenie. Kiedy można skorzystać z kwoty zmniejszającej podatek? 

PIT-2 to wyższa pensja. Kto może skorzystać?

Pracownicze oświadczenia – Deklaracja PIT-2, służy do obliczania wysokości comiesięcznych składek na podatek dochodowy od osób fizycznych. Każda osoba pracująca na etacie składa go raz przy podpisaniu umowy z nowym pracodawcą. Trzeba pamiętać żeby zrobić to jeszcze przed pierwszą wypłatą. Nic się nie stanie gdy pracownik w każdym momencie roku może zmienić swoje oświadczenie. Czasami naprawdę warto to zrobić.

W 2022 roku z ulgi PIT-2 nie mogły korzystać osoby, które nie pobierały emerytury i renty, nie otrzymały świadczeń z Funduszu Pracy i nie prowadziły działalności gospodarczej. Od ubiegłego roku to jednak się zmieniło. 

Deklaracja PIT-2, złóż a pensja wzrośnie
Deklaracja PIT-2, złóż a pensja wzrośnie

Kto może skorzystać z kwoty zmniejszającej podatek? 

Obecnie z ulg w ramach PIT-2 może skorzystać osoba osiągająca przychody z tytułu:

  • pracy na umowie o pracę
  • prowadzenia działalności gospodarczej
  • umów cywilno-prawnych: zlecenie i o dzieło
  • praktyk absolwenckich
  • emerytury i renty z zagranicy
  • praw majątkowych
  • najmu prywatnego

Oświadczenia PIT-2 nie mogą złożyć jedynie osoby, które nie uzyskały dochodów z tytułu pracy na wyżej wspomnianych umowach, a także osiągające przychody zwolnione z opodatkowania, np. z rent socjalnych, stypendiów czy świadczeń rodzinnych.

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Warszawa to także Wy! 

Dziś gratka dla miłośników historii Warszawy – WARSZAWA 1927 ROK, 14 minutowa podróż w czasie. Bez wątpienia warto śledzić cotygodniowe Miasto moje a w nim, kalendarz warszawski na tydzień 15-21.02.2024

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

 I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia