Utrata władzy przez PIS

Utrata władzy przez PIS

110

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Utrata władzy przez PIS
Utrata władzy przez PIS

Utrata władzy przez PIS. Prezesowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu przekazano analizę raportu sporządzonego przez byłych pracowników tej stacji. Wynika z niej, że PIS podczas wyborów parlamentarnych mogło zyskać 5-7 punktów procentowych co w ostatecznym rozrachunku skutkowałoby utrzymaniem władzy. Nie stało się tak ponieważ zabrakło mobilizacji seniorów. Przedstawia on także procedurę przejęcia telewizji publicznej przez ludzi ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza podaje portal gazeta.pl. Według raportu doszło do zdrady w Prawie i Sprawiedliwości, a dopuścić się tego mieli były prezes TVP Mateusz Matyszkowicz i jego bliski współpracownik Przemysław Herbut, który był prokurentem TVP. Autorzy raportu TVP pod wodzą Jacka Kurskiego oraz szefa TAI Jarosława Olechowskiego wskazali, że skutecznie docierała do Polaków z prawdą o Polsce.

Utrata władzy przez PIS – utrzymanie władzy

Analiza raportu trafiła do Jarosława Kaczyńskiego jak były szef TVP Jacek Kurski był reprezentantem Polski w Banku Światowym w Waszyngtonie. Według autorów dokumentu telewizja publiczna odgrywała jedną z najważniejszych ról w utrzymaniu władzy. W analizie podkreślono, że PIS utraciło władzę w dużej mierze z powodu zaniedbań w czasie kampanii wyborczej. Zabrakło wtedy mobilizacji ludzi, które najczęściej oglądają TVP i głosują na Prawo i Sprawiedliwość czyli osób w wieku 60+. Najprawdopodobniej spowodowało to utratę nawet 800000 tysięcy głosów.

Utrata władzy przez PIS – przejmowanie TVP

Analiza raportu wskazuje, że najważniejszą batalie stoczono i przegrano wtedy jak do siedziby TVP wkroczyli ludzie Donalda Tuska. W związku z wydarzeniami z 20 grudnia gdy nowa władza rozpoczęła procedurę przejmowania telewizji polskiej Herbut przed godziną 11 miał wymknąć się do samochodu służbowego zaparkowanego na parkingu podziemnym i zabrać ze sobą szefa bezprawnej rady nadzorczej Piotra Zełmę oraz nielegalnego prezesa Tomasza Syguta. Herbut przewiózł windą na 10 piętro Zemlę i Syguta do gabinetu prezesa TVP. Cel spotkania to kapitulacja Matyszkowicza i oddanie władzy w TVP ludziom Donalda Tuska, których Matyszkiewicz musiał uznać. Nie stało się tak jednak dlatego, że ostatecznie, nagle wkroczyła grupa posłów PIS czytamy na gazeta.pl.

Utrata władzy przez PIS

Z raportu dowiadujemy się także jakoby Herbut nakazał telefonicznie dyrektorowi O/TVP-technologie wyłączenie sygnału TVP 3 i TVP INFO. Obecnego Marszałka Sejmu Szymona Hołownię w analizie określa się łatwym do demaskacji plastikowym wytworem komercyjnych mediów. Według raportu debaty w TVP tylko napędziły wyborców Hołowni.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o 1/8 finału Ligi Mistrzów

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia