Muzyk KULTu oskarżony o wyłudzanie odszkodowań

545

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Muzyk KULTu oskarżony o wyłudzanie odszkodowań
Muzyk KULTu oskarżony o wyłudzanie odszkodowań

Gitarzysta zespołu Kult, Piotr M., został zatrzymany przez policję pod zarzutem fałszowania zgonów i wyłudzania odszkodowań. Wraz z nim aresztowano jego partnerkę, Martę H-Z., oraz jej syna, Alexa K.

Sfingowane zgony i wyłudzanie odszkodowań

Według ustaleń śledztwa, grupa posługiwała się podrobionymi amerykańskimi dokumentami zgonów, aby wyłudzić odszkodowania z tytułu polis na życie. Podejrzani sfingowali śmierć w wyniku wypadków samochodowych. Według doniesień rzecznika śródmiejskiej policji Roberta Szumiaty, Pierwszy „wypadek” miał miejsce w 2021 roku. Na podstawie sfałszowanych aktów zgonu oszuści wyłudzili ponad milion złotych z dwóch polskich firm ubezpieczeniowych!

Piotr M. Gitarzysta zespołu KULT

Oskarżeni próbowali również wyłudzić kolejne 800 tys. zł, zatrzymano ich jednak na lotnisku, gdy Alex K. przyleciał ze Skandynawii aby odebrać pieniądze z polisy ubezpieczeniowej. Policja przeszukała mieszkanie, w którym znaleziono unieważnione dokumenty tożsamości kobiety i jednego z podejrzanych mężczyzn, amerykańskie paszporty i prawo jazdy. A także amerykańskie pieczątki urzędowe oraz pełnomocnictwa do rachunków bankowych.

Muzyk KULTu oskarżony. Wraz z nim jego partnerka i syn

Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła wszystkim troje zarzuty oszustwa dot. mienia o znacznej wartości, usiłowania oszustwa, podrabiania dokumentów i posługiwania się nimi. Alex K. i Marta H-Z. zostali aresztowani na trzy miesiące, a Piotr M. objęty dozorem policyjnym i zakazem opuszczania kraju. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa i nie jest wykluczone, że w toku śledztwa światło dzienne ujrzą kolejne związane z nią fakty.

„Niewykluczone, że skala tego przestępstwa jest znacznie większa, a co za tym idzie liczba „uśmierconych” w ten sposób osób i wyłudzonych odszkodowań zdecydowanie wyższa. Te kwestie i wiele innych wyjaśni śledztwo, które nie zostało jeszcze zakończone”– komentuje rzecznik policji Robert Szumiata. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Warszawie Śródmieście-Północ.

AKTUALIZACJA

Muzyk oskarżony o fałszowanie zgonów i wyłudzanie odszkodowań, Piotr M. wydał oficjalne oświadczenie na portalu Facebook. Link do oświadczenia poniżej:

https://www.facebook.com/kultoficjalnie/posts/947209006766725?ref=embed_post

Do całej sytuacji odniósł się również lider zespołu KULT, Kazik Staszewski. Krótko skomentował sprawę, wyjaśniając, że o całym zajściu dowiedział się dziś rano z internetu.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia