Rektor Collegium Humanum oskarżony o przestępstwa seksualne, Prezes ZUS w Radzie Konsultacyjnej uczelni

Collegium Humanum i Prezes ZUS - Rektor miał wyjątkowy dar zjednywania sobie ludzi - Najważniejszych w Państwie nie wyłączając Pana Prezydenta

2139

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

MBA - twarzą rady Collegium Humanum prezes ZUS tyle że ona na prawdę ma kwalifikacje
MBA - twarzą rady Collegium Humanum prezes ZUS tyle że ona na prawdę ma kwalifikacje

Wokół Collegium Humanum i jego rektora, Pawła C., wrze od czasu jego aresztowania 21 lutego 2024 roku. Wraz z nim zatrzymano sześć innych osób w ramach śledztwa dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej działającej na uczelni. Ładniejszych wykładowców zapraszał na doszkalanie do gabinetu, nagradzał całusem i chwytem za genitalia jak wspomniał jeden z wykładowców. Ale co tam robiła Prezes ZUS?

Wstrząsające relacje byłych pracowników Collegium Humanum

„Newsweek” publikuje relacje byłych pracowników Collegium Humanum, którzy opisują skandaliczne zachowania Pawła C. Mężczyzna miał m.in.:

 • Nękać seksualnie pracowników:
  • „Próbował przytulać i całować. Łapał mnie za genitalia” – mówi jeden z byłych pracowników.
  • „Zapraszał mnie do gabinetu pod pretekstem szkolenia, a tam próbował przytulać i całować. Łapał mnie za genitalia. Nie protestowałem, zależało mi na pracy” – opowiada inny.
 • Mobbingować pracowników:
  • „Potrafił powiedzieć do pracownika, że ma klęknąć i go przepraszać” – mówi jedna z byłych pracownic.
 • Wykorzystywać stosunek zależności:
  • „Kierującemu zorganizowaną grupą przestępczą Pawłowi Cz. w związku z pełnieniem przez niego funkcji publicznej rektora wyższej uczelni niepublicznej prokurator zarzucił popełnienie łącznie 30 przestępstw polegających przede wszystkim na przyjmowaniu korzyści majątkowych w zamian za wystawienie poświadczających nieprawdę dokumentów w postaci świadectw ukończenia studiów podyplomowych, a także popełnienie przestępstw nadużycia stosunku zależności służbowej i doprowadzenia innych osób do obcowania płciowego lub poddania się innym czynnościom seksualnym” – informuje prokuratura.

Fałszywe dyplomy i układne znajomości również z najważniejszymi w Państwie czyli Collegium Humanum i Prezes ZUS

Pawłowi C. zarzuca się również:

 • Przywłaszczenie mienia na szkodę uczelni.
 • Nakłanianie świadków do składania fałszywych zeznań i grożenie im.
 • Drukowanie fałszywych dyplomów MBA.

Według ustaleń dziennikarzy „Newsweeka”, Collegium Humanum oferowało m.in. błyskawiczne kursy MBA, dzięki którym można było zdobyć dyplom ułatwiające m.in. ścieżkę do rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Wiarygodność dokumentów miały zapewniać m.in. zagraniczne uczelnie, które jednak nie posiadały odpowiednich uprawnień.

Paweł C. chętnie pokazywał się w towarzystwie znanych osób, m.in. prezydenta Andrzeja Dudy, posła Konfederacji Przemysława Wiplera, kardynała Stanisława Dziwisza, europosła Ryszarda Czarneckiego i byłego rzecznika rządu PiS Piotra Muellera. Szefowa ZUS Gertruda Uścińska w Radzie Konsultacyjnej uczelni.

cytat ze strony uczelni „Konwent – Rada Konsultacyjna Biznesu Collegium Humanum to najważniejszy organ doradczy Rektora, podkreślający związek uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Jego zadaniem jest wspieranie rozwoju dydaktycznego, organizacyjnego oraz naukowego, w tym także kształtowanie programów oraz strategii rozwoju studiów, jak i całego Collegium Humanum.” Czy Prezes ZUS doradzała rektorowi?

Sprawa jest rozwojowa

Śledztwo w sprawie Collegium Humanum jest w toku. Prokuratura prowadzi je pod kątem zorganizowanej grupy przestępczej, fałszerstwa dokumentów, korupcji i przestępstw seksualnych.

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

 • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
 • KRS: 0000406931
 • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia