Iga Świątek: Nokaut Sakkari i triumf w Indian Wells

1,1mln USD i ogromna przewaga w rankingu WTA - ta dziewczyna jest niesamowita.

134

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Iga Świątek wygrywa Indian Wells. Zendaya
Iga Świątek wygrywa Indian Wells.

Niedzielny finał w Indian Wells przyniósł szybką i zdecydowaną grę, a główną bohaterką tego widowiska była Iga Świątek. Młoda polska tenisistka spędziła na korcie niespełna 70 minut, pokonując Greczynkę Marię Sakkari z wynikiem 6:4, 6:0. Świątek, liderka rankingu WTA, podkreślała, że kluczem do sukcesu było jej skupienie i pewność siebie. „Byłam skoncentrowana i dobrze wiedziałam, co miałam robić, aby wszystko wyszło idealnie” – przyznała 22-latka. Iga Świątek: Nokaut Sakkari i triumf w Indian Wells

Iga Świątek: Nokaut Sakkari i triumf w Indian Wells

Jeśli ktoś spodziewał się wyrównanej rywalizacji, został zaskoczony błyskawicznym zwycięstwem Polki. Walka miała charakterystyczną dynamikę jedynie w pierwszym secie, który Świątek zakończyła wynikiem 6:4. Druga partia była już absolutnym demonstracyjnym występem polskiej tenisistki. Oczywiście wygrała ją z niesamowitą pewnością siebie 6:0, co zapewniło jej drugi tytuł w Indian Wells.

Świątek, wyrażając swoje uczucia po meczu, podziękowała swojej rywalce i jej zespołowi za wspaniałą grę oraz zaangażowanie poza kortem. „To niesamowite uczucie wygrać tutaj ponownie” – powiedziała Świątek na korcie. „Dziękuję mojej ekipie za wszystkie, nawet najmniejsze rzeczy” – dodała.

Iga dominuje na świecie i w rankingu

To 19. tytuł w karierze Igi Świątek w turniejach rangi WTA, co jest wynikiem niesamowitym, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej wciąż młody wiek i krótki staż na światowych kortach. Polka kontynuowała, świetną grę w drugim secie, gdzie utrzymywała skoncentrowanie na swoich celach, nie pozwalając przeciwniczce na choćby chwilę oddechu.

Po zakończeniu turnieju, Świątek wyraziła swoją sympatię dla Indian Wells. Ponadto określiła go jako „wspaniały turniej” i wyrażając nadzieję na kolejne starty w przyszłości. „Zawsze czuję się tu jak w domu” – dodała z uśmiechem.

Odpoczynek i… Miami

Następnym etapem w jej kalendarzu jest Miami, ale przed tym tenisistka planuje krótki odpoczynek. „Właśnie nie wiem, jaką sobie zrobię nagrodę po tym zwycięstwie w Indian Wells” – przyznała Świątek. „Mam nadzieję, że kilka dni odpoczynku przy plaży wystarczy, choć pewnie będą to tylko dwa dni, bo więcej nie możemy” – kontynuowała.

Maria Sakkari, pokonana przez Świątek w finale, wyraziła szacunek dla swojej rywalki. Ponadto podkreśliła, że Iga jest wielką zawodniczką, wykonującą niesamowitą pracę na korcie. „Mam nadzieję, że będziemy mogły jeszcze zagrać wiele wspólnych finałów” – powiedziała Sakkari.

Dla Igi Świątek to już dziesiąty występ w finale turnieju WTA 1000, a niedzielne zwycięstwo to jej ósme. Jej dominacja na korcie w Indian Wells jest kolejnym dowodem na jej potencjał i umiejętności. Te mogą decydować o jej wieloletniej dominacji w światowym rankingu tenisowym.

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Ponadto niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY.  kontakt@radiobp.org  
Zapraszamy do Kulinarnej Nawigacji z Jarosławem Uścińskim

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia