Donald Trump o Polsce

Donald Trump o Polsce

112

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Donald Trump o Polsce
Donald Trump o Polsce

Donald Trump o Polsce. Były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump dał się poznać jako kontrowersyjny polityk, który nierzadko swoimi wypowiedziami robi dużo zamieszania. W ostatnim czasie republikanin zasłynął stwierdzeniem, że jeśli to on będzie głową państwa to nie będzie bronił tych państw NATO, które nie płacą ustalonych co najmniej 2 procent PKB na obronność. W jednej z rozmów wydał nawet tezę, że będzie wręcz „zachęcał” Rosjan by robili z nimi co chcą. Jednak, że w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika GB News Trump zapewnił, że po jego ewentualnej wygranej w listopadowych wyborach USA w razie potrzeby USA ruszą z pomocą tym sojusznikom, którzy wywiązują się z zobowiązań finansowych. Donald Trump przekonywał, że nasz kraj może czuć się bezpieczny.

Donald Trump o Polsce – rozmowa z Nigelem Farage”em

W rozmowie ze swoim sojusznikiem Nigelem Farage”em Donald Trump zapewnił o swoim zaangażowaniu w sojusz północnoatlantycki. Jednocześnie Trump przestrzegł niektóre kraje by nie „wykorzystywały” jego państwa ponieważ NATO by po nie istniało gdyby nie Stany Zjednoczone. Na pytanie czy Amerykanie będą bronić takich państw jak Polska Trump odpowiada jasno. Wy (Polska) płacicie około 4 procent PKB na obronność czyli niemal 2 razy więcej niż ustalone dwa procent! W związku z tym zapewnia jakoby Polacy byli bezpieczni. 77-latek dodaje, że USA będą płacić swoją część. Nie może być jednak tak, że będą to robić także za inne kraje NATO. Donald Trump postawił sprawę jasno stwierdzając, że jeżeli państwa NATO „zaczną grać fair” to Ameryka będzie im pomagać.

Donald Trump o Polsce – głos Donalda Trumpa

Głos Donalda Trumpa może niedługo okazać się decydujący ponieważ prowadzi on w sondażach ogólnokrajowych wyprzedzając o ok. 2 punkty procentowe w bezpośrednim pojedynku obecnego Prezydenta Joe Bidena. Co więcej, republikanin ma jeszcze większą przewagę w tzw, swing states czyli w tych stanach, które powinny mieć największy wpływ na wynik listopadowych wyborów.

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o wybuchu zbiornika z substancją chemiczną pod Poznaniem

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia