Firma Xiaomi ogłosiła oficjalną cenę swojego pierwszego samochodu elektrycznego Speed Ultra 7 (SU7)

Xiaomi ze swoim pierwszym samochodem BEV Speed Ultra 7 (SU7) staje do walki z Teslą Model 3.

141

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

speed ultra 7 - w salonie samochodowym stoi lśniący metalicznie, oliwkowy sedan sportowy.

Czy Elon Musk poczuje się zagrożony z powodu niezwykle atrakcyjnej ceny chińskiego samochodu? Niewykluczone że tak, ale diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach, o czym poniżej. Speed Ultra 7 (SU7)

Xiaomi dotrzymał słowa, do sprzedaży trafił Speed Ultra 7 (SU7)

Wcześniej już pisaliśmy o gigancie rynku telekomunikacyjnego Xiaomi, który pod wodzą swojego założyciela Lei Juna wyruszył na podbój branży samochodów elektrycznych. Niedawno, bo w grudniu 2023 roku firma zaprezentowała swój niezwykle atrakcyjny samochód z napędem elektrycznym, ale oficjalnych ceny nie ujawniono, a podano jedynie orientacyjne wartości w chińskiej walucie. Niedawno w trakcie oficjalnej ponad dwugodzinnej prezentacji właściciel i szef firmy Lei Jun, ogłosił start sprzedaży Xiaomi SU7, jednocześnie podając oficjalne ceny sprzedaży. 

Sportowa limuzyna porównywana najczęściej do Porsche Taycana, ma być oferowana w trzech wariantach. Początkowo do sprzedaży trafią dwie wersje, podstawowa oraz Max, później pojawi się model Pro.

Topowy model SU7 Max o mocy 495 kW, wyposażono w napęd na wszystkie koła, z kolei model podstawowy oraz wersja Pro będą tylnonapędówkami. W modelu Pro znajdzie się bateria o dużej pojemności, zapewniająca największy zasięg spośród oferowanej trójki. W trakcie oficjalnej prezentacji Xiaomi SU7, obecni na wydarzeniu goście, mogli podziwiać fantastyczny design nadwozia co przełożyło się na rewelacyjny współczynnik oporu powietrza. Jego wartość 0,195 oznacza niskie zużycie energii. Najwięksi konkurenci do których Xiaomi SU7 jest porównywane, mają wyższe współczynniki oporu powietrza, Porsche Taycan Turbo ma współczynnik oporu 0,22, a Tesla Model S 0,208.

Czy Speed Ultra 7 (SU7) pojawi się w Europie?

Jak się okazuje Xiaomi swoją ofertą cenową, stara się uderzyć przede wszystkim w Teslę model 3, który w Chinach należy do najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych. W trakcie swej prezentacji szef Xiaomi zwrócił uwagę publiczności, na fakt iż pierwszy z oferowanych modeli SU7 jest w 90% swojej specyfikacji lepszy od Tesli. W marcu, dyrektor generalny Xiaomi, Lei Jun oznajmił, że Speed Ultra 7 (SU7) będzie wyceniony poniżej 500 000 juanów, czyli ok. 69 186 dolarów.

Teraz ogłosił iż podstawowa wersja SU7, jest dostępna za kwotę poniżej 28 000 euro, z kolei ceny wersji Max rozpoczynają się od 39 000 euro.

I tutaj pada najważniejsza informacja, podane przez Lei Juna ceny dotyczą wyłącznie rynku chińskiego, a na razie nic nie wiadomo na temat sprzedaży Speed Ultra 7 (SU7) poza rynkiem lokalnym, na którym Xiaomi będzie walczyć z konkurencyjnym modelem Tesla Model 3.

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia