Wczoraj ogłoszono wynik zakończonego postępowania kwalifikacyjnego na prezesa centralnego portu komunikacyjnego. W konkursie na członka zarządu odnotowano 10 zgłoszeń. Natomiast w postępowaniu konkursowym na stanowisko prezesa zarządu CPK wzięło udział 8 aplikacji. Centralny Port Komunikacyjny
Kto będzie kierował Centralnym Portem Komunikacyjnym
Stanowisko prezesa centralnego portu komunikacyjnego obejmie dr. Filip Czernicki, który nie jest niekompetentnym nowicjuszem. To osoba posiadająca kilkunastoletnie doświadczenie zarówno w branży lotniczej, jak i w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Kiedy pracował w Polskich Portach Lotniczych, do jego obowiązków należał między innymi nadzór nad strategicznymi projektami takimi jak: Chopin Airport City, rozbudowa Lotniska Chopina do przepustowości granicznej, a także modernizacja układu drogowego otaczającego Lotnisko Chopina. W swojej karierze zawodowej, Filip Czernicki przez kilka lat piastował stanowisko prezesa Rady Nadzorczej Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów Sp. z o.o., natomiast w latach 2006-2012 był pełnomocnikiem ds. uruchomienia lotniska w Modlinie. Do jego obowiązków należał nadzór nad pracami przy opracowaniu i wdrożeniu Strategii PPL oraz Planu Generalnego Lotniska Chopina, a także wiele innych.
W wyniku zakończonego konkursu na członka zarządu, został wybrany Marcin Michalski. Doświadczony manager, który w ostatnich trzech latach piastował stanowisko dyrektora zarządzającego w Banku Ochrony Środowiska. Natomiast wcześniej przez dwie dekady zdobywał doświadczenie w Banku Gospodarstwa Krajowego.
Filipa Czernickiego powołano na stanowisko Prezesa Zarządu z dniem 12 kwietnia 2024, a Marcina Michalskiego na stanowisko Członka Zarządu z dniem 22 kwietnia 2024 roku.
Założenia Centralnego Portu Komunikacyjnego
Centralny Port Komunikacyjny to rządowy projekt, który wystartował w 2018 roku. Ten planowany węzeł transportowy, będzie miał za zadanie funkcjonalne połączenie ze sobą dwóch komponentów, lotniczego i kolejowego. Program budowy obejmuje nie tylko powstanie mega-lotniska, ale również infrastruktury, która umożliwi dotarcie do niego z różnych części Polski, zakłada on także budowę linii kolejowych, autostrad oraz dróg ekspresowych. CPK powstający w okolicy miejscowości Stanisławów, około 37 km od Warszawy, ma pełnić rolę centrum przesiadkowego między Łodzią i Warszawą. Sam port lotniczy będzie zajmował obszar około 3000 hektarów. Planowana nowa infrastruktura drogowo-kolejowa w swoich założeniach ma umożliwić dotarcie do CPK z największych polskich miast, maksymalnie w ciągu 2,5 h.
**********
Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.
Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami
Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org
Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.