Centralny Port Komunikacyjny ma nowego szefa. To doświadczony fachowiec.

Wybór specjalisty z branży lotniczej daje nadzieję na sukces.

151

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Burza po decyzji ws CPK.
Burza po decyzji ws CPK. "Zaoranie strategicznego projektu"

Wczoraj ogłoszono wynik zakończonego postępowania kwalifikacyjnego na prezesa centralnego portu komunikacyjnego. W konkursie na członka zarządu  odnotowano 10 zgłoszeń. Natomiast w postępowaniu konkursowym na stanowisko prezesa zarządu CPK wzięło udział 8 aplikacji. Centralny Port Komunikacyjny

Kto będzie kierował Centralnym Portem Komunikacyjnym

Stanowisko prezesa centralnego portu komunikacyjnego obejmie dr. Filip Czernicki, który nie jest niekompetentnym nowicjuszem. To osoba posiadająca kilkunastoletnie doświadczenie zarówno w branży lotniczej, jak i w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Kiedy pracował w Polskich Portach Lotniczych, do jego obowiązków należał między innymi nadzór nad strategicznymi projektami takimi jak: Chopin Airport City,  rozbudowa Lotniska Chopina do przepustowości granicznej, a także modernizacja układu drogowego otaczającego Lotnisko Chopina. W swojej karierze zawodowej, Filip Czernicki przez kilka lat piastował stanowisko prezesa Rady Nadzorczej Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów Sp. z o.o., natomiast w latach 2006-2012 był pełnomocnikiem ds. uruchomienia lotniska w Modlinie. Do jego obowiązków należał nadzór nad pracami przy opracowaniu i wdrożeniu Strategii PPL oraz Planu Generalnego Lotniska Chopina, a także wiele innych.

W wyniku zakończonego konkursu na członka zarządu, został wybrany Marcin Michalski. Doświadczony manager, który w ostatnich trzech latach piastował stanowisko dyrektora zarządzającego w Banku Ochrony Środowiska. Natomiast wcześniej przez dwie dekady zdobywał doświadczenie w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Filipa Czernickiego powołano na stanowisko Prezesa Zarządu z dniem 12 kwietnia 2024, a Marcina Michalskiego na stanowisko Członka Zarządu z dniem 22 kwietnia 2024 roku.

centralny port komunikacyjny - widok na ogromne wnętrze hali lotniska. Liczne poziomy połączone ruchomymi schodami, oraz mnóstwo zieleni jak w   palmiarni.
Czy tak będzie wyglądało wnętrze hali odlotów? (mat:cpk.pl)

Założenia Centralnego Portu Komunikacyjnego

Centralny Port Komunikacyjny to rządowy projekt, który wystartował w 2018 roku. Ten planowany węzeł transportowy, będzie miał za zadanie funkcjonalne połączenie ze sobą dwóch komponentów, lotniczego i kolejowego. Program budowy obejmuje nie tylko powstanie mega-lotniska, ale również infrastruktury, która umożliwi dotarcie do niego z różnych części Polski, zakłada on także budowę linii kolejowych, autostrad oraz dróg ekspresowych. CPK powstający w okolicy miejscowości Stanisławów, około 37 km od Warszawy, ma pełnić rolę centrum przesiadkowego między Łodzią i Warszawą. Sam port lotniczy będzie zajmował obszar około 3000 hektarów. Planowana nowa infrastruktura drogowo-kolejowa w swoich założeniach ma umożliwić dotarcie do CPK z największych  polskich miast, maksymalnie w ciągu 2,5 h.

**********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy bo umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia