WROCŁAW. Goła kobieta z brodą i gołym dzieckiem przypiętym za szyję. Sztuka czy…?

Wystawa plakatów w centrum Wrocławia wywołała burzę emocji i kontrowersje wśród mieszkańców oraz internautów.

430

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Goła kobieta z brodą i gołym dzieckiem przypiętym za szyję. Sztuka czy...? Co na to Prezydent Sutryk?
Goła kobieta z brodą i gołym dzieckiem przypiętym za szyję. Sztuka czy...? Co na to Prezydent Sutryk?

Plakaty, które są częścią ekspozycji, przedstawiają nagą dorosłą osobę nieokreślonej płci z przypiętym do siebie pasem za szyję nagim dzieckiem, co wielu uznaje za promocję pedofilii. Co na to Pan Prezydent Sutryk?

Skandaliczne plakaty. Sztuka czy…?

Dziennikarz Janusz Życzkowski opublikował zdjęcia tych plakatów, które wzbudziły oburzenie w sieci. W reakcji na to, redaktor naczelny portalu Ujawniamy.com, Marcin Torz, zwrócił uwagę na fakt, że wystawa jest współfinansowana ze środków gminy Wrocław. Torz zaapelował do prezydenta miasta Jacka Sutryka o natychmiastową interwencję, nazwując ekspozycję „ohydną” i „zboczoną”.

„Możecie oczywiście mi zarzucać, że ostatnio zbyt często krytykuję Sutryka i jego ekipę. Ale jak można nie krytykować czegoś takiego? To jest tak obrzydliwe, tak nieakceptowalne, że słów brakuje. Przepraszam, muszę zapytać: ktoś w ogóle pomyślał o tym, że będą to oglądać dzieci, najmłodsi wrocławianie? To coś ma tam wisieć do 10 maja.” – napisał Marcin Torz na X.

https://twitter.com/zyczkowski/status/1779812088174596449

WROCŁAW: Urząd miejski nie cenzuruje artystów

Jednak dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia, Bartłomiej Świerczewski, podkreślił, że „Urząd Miejski nie cenzuruje działań artystów”. Sugerował kontakt z kuratorką wystawy i Fundacją Art Transparent, która prowadzi galerię przy ul. Szewskiej.

Radny PiS, Andrzej Kilijanek, również zainterweniował w sprawie. Zwrócił się do Prezydenta Sutryka z interpelacją o niezwłoczne usunięcie plakatów, które uznaje za nieodpowiednie dla dzieci poniżej osiemnastego roku życia.

„Zwróciłem się do Prezydenta Sutryka z interpelacją o niezwłoczne usunięcie z ulic Wrocławia plakatów nieodpowiednich dla dzieci poniżej osiemnastego roku życia” – napisał Kilijanek na X.

Dodatkowo, twórca Kanału Zero, Krzysztof Stanowski, ostro skrytykował stanowisko dyrektora Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia, zarzucając mu promowanie pedofilii.

Prezentowana ekspozycja stała się przedmiotem ożywionych dyskusji, skłaniając do refleksji nad intencjami autora, przesłaniem „dzieła” oraz granicami „ekspresji artystycznej”. Co autor miał na myśli?…

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia