Zawyją syreny alarmowe – to przegląd nie wojna

"W dni robocze od 24 kwietnia do 24 maja br., w godzinach 8:00-16:00 mogą wystąpić testowe uruchomienia syren objętych przeglądem"

182

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zawyją syreny alarmowe
Zawyją syreny alarmowe

W Warszawie zawyją syreny alarmowe co jak przekazał Mazowiecki Urząd Wojewódzki ma związek z prowadzonym przeglądem.  „W dni robocze od 24 kwietnia do 24 maja br., w godzinach 8:00-16:00 mogą wystąpić testowe uruchomienia syren objętych przeglądem”. Przy okazji dowiadujemy się że, we wspomnianym okresie uruchamiane będą syreny Wojewódzkiego Systemu Alarmowania i Ostrzegania Ludności w różnych częściach miasta. „Test polegać będzie na uruchomieniu pojedynczo syren. Sygnał będzie jedno- i trzyminutowy, modulowany i ciągły„. Są to zaplanowane wcześniej ćwiczenia, dlatego nie trzeba podejmować żadnych działań, a tym bardziej nie wpadać w panikę.

Więcej o tym jak się zachować w sytuacjach gdy zawyją syreny alarmowe dowiesz się z artykułu Sygnały alarmowe i ostrzegawcze. Co robić gdy zawyją syreny. Kolejną ciekawą lekturą może być artykuł Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Zawyją syreny alarmowe – przegląd systemu

Zawyją syreny alarmowe - System ostrzegania i alarmowania ludności
Zawyją syreny alarmowe – System ostrzegania i alarmowania ludności

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy! 

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org 

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia