10 posiedzenie Sejmu. Na tapecie polityka zagraniczna. Sikorski wygłosi exposé

Sejm X kadencji kontynuuje obrady. Głównym przedmiotem dyskusji będzie kształtowanie polskiej polityki zagranicznej.

135

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

10 posiedzenie Sejmu. Na tapecie polityka zagraniczna.
10 posiedzenie Sejmu. Na tapecie polityka zagraniczna.

10 posiedzenie Sejmu. W trakcie czwartkowego posiedzenia Sejmu X kadencji, Szef MSZ Radosław Sikorski przedstawi planowane kierunki polskiej polityki zagranicznej na rok 2024.

Dziś na tapecie polityka zagraniczna

Całość tego wydarzenia, włącznie z debatą, zaplanowano na 9 godzin. Na sali Sejmu pojawić ma się Prezydent Andrzej Duda, a także przedstawiciele korpusu dyplomatycznego.

W środę, w związku z nadchodzącym wystąpieniem szefa MSZ w Sejmie, odbyło się spotkanie szefa MSZ z Prezydentem. O wydarzeniu poinformowała szefowa prezydenckiej kancelarii, Grażyna Ignaczak-Bandych.

Zgodnie z zapowiedziami, Sikorski skupi się na zagadnieniach dotyczących bezpieczeństwa, Unii Europejskiej oraz relacji z sojusznikami. Planuje także obalenie „nieprawdziwych przekonań” na temat polityki zagranicznej, o które szef MSZ obwinia poprzednią władzę.

Mimo, iż wystąpienie szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych ma potrwać około godzinę, harmonogram obrad opublikowany na oficjalnej stronie Sejmu wskazuje, że na debatę poświęcono aż 9 godzin.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że minister planuje odpowiedzieć na pytania zadane podczas debaty oraz zająć się większością omawianych w niej zagadnień.

10 posiedzenie Sejmu: harmonogram

Harmonogram prac Sejmu na czwartek prezentuje się w następujący sposób:

  • Od godziny 9:00 do 18:00 odbędzie się wystąpienie Ministra Spraw Zagranicznych dotyczące zadań polskiej polityki zagranicznej w 2024 roku. (Debata średnia)
  • W godzinach 18:00-19:30 zaplanowane jest pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy dotyczącej zmian w Kodeksie Karnym. Przewidziano możliwość wygłoszenia 10-minutowych oświadczeń przez kluby parlamentarne oraz 5-minutowych oświadczeń przez koła.
  • W okresie od 19:30 do 20:30 przewidziano ewentualne oświadczenia poselskie.


Poza wyżej wymienionymi punktami, wieczorem drugiego dnia obrad Sejm przewiduje pierwsze czytanie rządowego projektu noweli ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami. Następnie, posłowie zajmą się obywatelskim projektem nowelizacji Kodeksu Karnego. Projekt dotyczy m.in. kar za publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej, przeszkadzanie w publicznym wykonywaniu aktu religijnego oraz „lżenie i wyszydzanie” kościołów oraz innych związków wyznaniowych o uregulowanej sytuacji prawnej.

Posiedzenie Sejmu zostanie zakończone w piątek.

10 posiedzenie Sejmu X kadencji

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia