Tędy nie przejedziesz! 200 tysięcy protestujących w Warszawie

Już jutro, 10 maja, rolnicy z całej Polski ponownie wyjdą na ulice Warszawy, by zaprotestować przeciwko Europejskiemu Zielonemu Ładowi.

141

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Tędy nie przejedziesz! 200 tysięcy protestujących w Warszawie
Tędy nie przejedziesz! 200 tysięcy protestujących w Warszawie

Organizatorzy zapowiadają, że w proteście weźmie udział nawet 200 tysięcy osób, co czyni go jednym z największych protestów rolniczych w historii Polski.

Tędy nie przejedziesz! Trasa protestu i utrudnienia

Protest rozpocznie się o godzinie 12:00 na Placu Zamkowym. Następnie rolnicy przejdą ulicami Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Świętokrzyska, Marszałkowska, przez rondo Dmowskiego, Alejami Jerozolimskimi, przez rondo de Gaulle’a, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży do ulicy Wiejskiej, gdzie odbędą się przemówienia.

Z powodu protestu należy spodziewać się znacznych utrudnień w ruchu drogowym w centrum Warszawy. Komunikacja miejska zostanie skierowana na objazdy. Zmienią się również trasy niektórych tramwajów i autobusów.

Dotyczy to przede wszystkim tramwajów linii 13, 23 oraz 26.

13 na Woli: CM. WOLSKI – al. Solidarności – Okopowa – Towarowa – Grójecka – PL. NARUTOWICZA
13 na Pradze: KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA – – Targowa – Ratuszowa – RATUSZOWA-ZOO
23 na Woli: NOWE BEMOWO – al. Solidarności – al. Jana Pawła II – Popiełuszki – METRO-MARYMONT
23 na Pradze: CZYNSZOWA – 11 Listopada – Targowa – Kijowska – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA)
26 na Woli: METRO MŁOCINY – al. Solidarności – al. Jana Pawła II – ks. J. Popiełuszki – METRO-MARYMONT
26 na Pradze: WIATRACZNA – … – Targowa – Ratuszowa – RATUSZOWA-ZOO

Tramwaje linii 4 i 35 zostaną skierowane na trasy objazdowe, a trasy linii 7, 9, 15, 18, 22, 24, 25 zostaną podzielone na dwie części.

Zmiany obejmą również linie autobusowe. Autobusy linii 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503 i 518 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Śląsko -Dąbrowska „Solidarność”: „Zielony Ład jest zamachem na naszą wolność”

Rolnicy wywalczyli część postulatów, teraz czas na protest związkowców ze Śląska! 10 maja do Warszawy przyjadą również związkowcy ze Śląsko-Dąbrowskiej „Solidarności”, by zaprotestować przeciwko Europejskiemu Zielonemu Ładowi.

„Zielony Ład uderza nie tylko w rolników, ale w każdego z nas! Już teraz płacimy wyższe rachunki za energię, a wkrótce czeka nas jeszcze więcej problemów” – alarmuje Dominik Kolorz, przewodniczący Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiej „Solidarności”.

Manifestanci sprzeciwiają się m.in. ograniczeniom w stosowaniu węgla i innym działaniom na rzecz klimatu, które – ich zdaniem – godzą w miejsca pracy i zagrażają polskiej gospodarce.

„To się dzieje już, to się dzieje teraz. Już płacisz za energię więcej, już smutne efekty polityki klimatycznej widać w branży motoryzacyjnej, gdzie kolejne zakłady ogłaszają zwolnienia grupowe. Cały Zielony Ład jest zamachem na wolność każdego z nas” – przekonuje Kolorz.

Piątkowa manifestacja ma być początkiem szerszej akcji protestacyjnej. Związkowcy chcą m.in. zorganizować referendum w sprawie Zielonego Ładu.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia