Centrum Handlowe Marywilska 44 – pożar obejmuje całe Centrum, czy Centrum jest objęte ubezpieczeniem?

Centrum Handlowe Marywilska 44 - pożar obejmuje całe Centrum, czy Centrum jest objęte ubezpieczeniem, pytania się mnożą

369

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

pomoc dla kupców z Marywilskiej 44 - pożar hali targowej
pomoc dla kupców z Marywilskiej 44 - stracili stoiska w pożarze

Wczesnym rankiem, na warszawskiej Białołęce, wybuchł pożar w centrum handlowym Marywilska 44. Ogień, który objął niemal cały kompleks o wymiarach 250 na 250 metrów, jest gaszony przez kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej. Na miejscu zdarzenia pracuje około 150 strażaków, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane, ale płoną również chemikalia, co podnosi poziom zagrożenia. Marywilska 44 – pożar a systemy automatycznego gaszenia nie zadziałały.

Niebezpieczeństwo dla zdrowia mieszkańców – odszkodowanie dla rezydentów

Dym wydobywający się z pożaru centrum handlowego stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenie, zalecając mieszkańcom zamknięcie okien i pozostanie w domach. Alert obejmuje Warszawę oraz okoliczne powiaty. Mimo że nie przekroczono jeszcze stężenia szkodliwych substancji, sytuacja wymaga monitorowania i ewentualnej ewakuacji.

Strażacy skoncentrowani są na lokalizowaniu zarzewia ognia i dogaszaniu pożaru. Mimo to, akcja może trwać nawet kilkanaście godzin. Obecnie wszystkie ulice wokół hali targowej są zablokowane, co dodatkowo komplikuje sytuację. Doświadczenia mieszkańców i właścicieli lokali, próbujących ratować swój dobytek, świadczą o dramatycznej skali zdarzenia.

materiał: Michał Chim

Marywilska 44 – pożar – dlaczego automatyczny system gaszenia nie zadziałał?

Z relacji świadków wynika, że systemy przeciwpożarowe mogły nie zadziałać, co przyczyniło się do szybkiego rozprzestrzeniania się ognia. Wiele osób zgromadzonych przed bramą centrum handlowego musiało bezsilnie obserwować, jak płonie ich dorobek. Wśród nich są właściciele stoisk, którzy w jednej chwili stracili wszystko.

Sytuacja w centrum handlowym Marywilska 44 jest nadal dynamiczna i niepewna. Władze miasta oraz służby ratownicze są w pełnej gotowości, aby reagować na bieżące wydarzenia i minimalizować skutki katastrofy. Wszystkie działania są skoordynowane, aby jak najszybciej przywrócić bezpieczeństwo i normalność w tym rejonie Warszawy.

@pinowawa5
@pinowawa5

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia