Strzelanina w pobliżu ambasady Izraela w Sztokholmie: zatrzymano nastolatka

W nocy z czwartku na piątek w Sztokholmie doszło do strzelaniny w pobliżu ambasady Izraela.

46

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Strzelanina w pobliżu ambasady Izraela w Sztokholmie
Strzelanina w pobliżu ambasady Izraela w Sztokholmie

Na miejscu zdarzenia policja zatrzymała kilka osób, w tym 14-latka. Motywy strzelaniny oraz to, czy miała ona związek z ambasadą, nie są na razie jasne.

Strzelanina w pobliżu ambasady Izraela: Szczegóły zdarzenia

Około godziny 1:00 w nocy policjanci patrolujący okolice ambasady Izraela usłyszeli odgłosy strzałów. Natychmiast przystąpili do działania, zamykając teren wokół ambasady i przeszukując okolicę. W trakcie akcji zatrzymano kilka osób, w tym 14-latka, który miał zostać obezwładniony przez policjantów chroniących ambasadę. Na miejscu zdarzenia znaleziono broń palną.

Policja prowadzi śledztwo w celu ustalenia motywów strzelaniny oraz jej związku z ambasadą Izraela. Przeszukano również domy podejrzanych w różnych częściach Sztokholmu. W sprawę zaangażowane są również szwedzkie służby specjalne SAPO.

Wzrost ataków na placówki dyplomatyczne Izraela

Od wybuchu konfliktu z Hamasem w Strefie Gazy doszło do wzrostu liczby ataków na placówki dyplomatyczne Izraela na całym świecie. W styczniu tego roku przed ambasadą Izraela w Sztokholmie znaleziono niebezpieczny ładunek wybuchowy, a w grudniu ambasada w New Delhi w Indiach stała się celem ataku bombowego. Do podobnych incydentów doszło również w Tokio i Pekinie.

Izraelska Rada Bezpieczeństwa Narodowego ostrzegła wcześniej przed wzmożonymi działaniami Iranu, Hamasu i innych grup dżihadystycznych wymierzonymi w Izrael i cele żydowskie na całym świecie.

Sytuacja w Sztokholmie jest wciąż rozwojowa. O nowych informacjach w tej sprawie będziemy informować na bieżąco.

Chcesz podzielić się newsem lub zaproponować temat artykułu? Zapraszam do kontaktu! Zuzanna@radiobp.org

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia