Czy to początek wojny handlowej Chin z USA oraz Unią Europejską? Europa i USA pod presją!

Są już pierwsze "ofiary" sporów handlowych USA i Chin.

136

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

wojna handlowa - wygenerowany obraz, zderzające się dwa kontenery. Jeden w barwach USA, drugi w barwa Chin. Uderzają w siebie na tle nieba i zaczynają się kruszyć.

Chiny wszczęły dochodzenie antydumpingowe w sprawie importu szeroko stosowanego plastiku z USA, UE, Tajwanu i Japonii. Oświadczenie Ministerstwa Handlu, że import kopolimeru polioksymetylenu, stosowanego w elektronice oraz samochodach jest sygnałem, że Chiny odwdzięczą się w sporach handlowych z USA i Europą. Wojna handlowa

Oświadczenie następuje w związku z pogłębieniem się sporów handlowych Chin z USA i UE w ostatnich miesiącach. Niecały tydzień temu Waszyngton gwałtownie podniósł cła na chińskie towary, w tym pojazdy elektryczne BEV, panele słoneczne oraz chipy komputerowe. Nowe posunięcia USA rozszerzyły się także na szeroko zakrojone podatki graniczne nałożone na chińskie towary pod rządami Trumpa.

W odpowiedzi na te działania chińskie ministerstwo handlu stwierdziło, że nowe posunięcia „poważnie wpłyną na atmosferę współpracy dwustronnej”. Oczywiście skrytykowało to, co określiło jako upolitycznienie kwestii gospodarczych. Przed burzliwym oświadczeniem Białego Domu, rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych powiedział, że chińskie ministerstwo „podejmie wszelkie niezbędne środki w celu ochrony swoich uzasadnionych praw i interesów”.

Pierwsze ofiary wojny handlowej USA z Chinami

Media państwowe podały, że w poniedziałek Chiny nałożyły sankcje na trzy amerykańskie firmy z branży obronnej w związku ze sprzedażą broni na Tajwan. Ogłoszenie, że General Atomics Aeronautical Systems, General Dynamics Land Systems oraz Boeing Defence, Space & Security mają zakaz prowadzenia działalności „importowej i eksportowej” w Chinach, nastąpiło w momencie inauguracji przez samorządną wyspę nowego prezydenta. Ministerstwo handlu oznajmiło również, że kadra kierownicza wyższego szczebla wszystkich trzech wymienionych firm ma zakaz wjazdu, pracy oraz zamieszkania w Chinach. W międzyczasie Europa wszczęła serię dochodzeń w sprawie chińskiego importu.

W piątek UE oznajmiła, że wszczyna dochodzenie w sprawie chińskiej blachy stalowej, ocynowanej. Z kolei w zeszłym miesiącu Bruksela oświadczyła, że bada dwóch chińskich producentów paneli słonecznych, twierdząc, że korzystają z dotacji rządowych. Komisja Europejska, która nadzoruje politykę handlową Unii Europejskiej, wyznaczyła sobie termin 4 lipca na podjęcie decyzji, czy wprowadzić stosowne środki przeciwko importowi pojazdów elektrycznych wyprodukowanych w Chinach.

Mogłeś przeoczyć: Biden stawia na amerykańską produkcję i uderza 100% cłem w chińskie auta!

********

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. Niektórzy z nas mają znaczne dysfunkcje jak porażenie mózgowe jednak walczymy ponieważ umysły mamy dzielne dzięki takim jak TY. Takim którzy dają nam wiarę w sens tego co robimy. Im większy nasz zasięg tym więcej takich jak MY znajdzie sens życia dzięki takim jak TY.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Polecamy: Kulinarną Nawigację z Szefem Narodowej Reprezentacji Kulinarnej, oraz restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby niepełnosprawne.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia