Rodzina na Swoim czyli syn Jacka Kurskiego wraz z mężem minister Emilewicz i 100 innych

lista zwolnionych już teraz liczy ponad 100 nazwisk, jednak proces czystek nie dobiegł końca. Nowa władza Orlenu kontynuuje dążenie do transparentności i profesjonalizmu, eliminując polityczne powiązania i nepotyzm

692

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Rodzina na Swoim miotła w Orlenie
Rodzina na Swoim miotła w Orlenie

Od kilku miesięcy w Grupie Orlen, największej polskiej firmie, trwa bezprecedensowa operacja kadrowa. Ma na celu zakończenie lat nepotyzmu i kumoterstwa w koncernie. Daniel Obajtek, poprzedni prezes Orlenu, przekształcił firmę w bastion dla członków rodzin i współpracowników polityków Prawa i Sprawiedliwości. Teraz, nowa władza postanowiła oczyścić szeregi Orlenu, co spowodowało zwolnienie ponad setki osób powiązanych z PiS-em. Rodzina na Swoim musi zmienić koryto, nepotyzm niszczył ekonomię Polski i oby to nie była zmiana warty.

Rodzina na Swoim – Ofiary Kadrowej Rewolucji

Marcin Emilewicz, mąż byłej wicepremier Jadwigi Emilewicz, stracił stanowisko w radzie nadzorczej Orlen Oil. Jego zwolnienie to jeden z pierwszych sygnałów, że nowa władza nie zamierza tolerować układów personalnych z poprzednich lat. Podobnie zakończyła się kariera Zdzisława Kurskiego, syna byłego prezesa TVP, który także musiał pożegnać się z pracą w Orlenie.

W zarządzie Lotos Kolej nie ma już Hanny Mazur, byłej radnej PiS w Gdyni. Pani Sylwia Kobyłkiewicz zrezygnowała z funkcji prezesa Orlen Upstream i członkostwa w radzie nadzorczej Energi.

Małgorzata Erlich-Smurzyńska, która zarządzała świętokrzyskim biurem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pod kierownictwem Daniela Obajtka, nie zasiada już w radzie nadzorczej Orlen Oil. Elżbieta Bugaj, opisywana przez Radio Zet jako „krewna dobrego znajomego prezesa Orlenu Daniela Obajtka”, została odwołana. Odwołana z tej samej rady i przestała kierować spółką PGE Termika oraz zasiadać w radzie nadzorczej Polskiej Grupy Lotniczej.

Koniec Ery „Plastyczki z Myślenic”

Stanisława Kasprzycka, była wiceprezes PGNiG Technologie, znana szerzej jako nauczycielka plastyki i dyrektorka szkoły podstawowej pod Myślenicami. Ona również znalazła się na liście zwolnionych. Kasprzycka, której nominacja wywołała wiele kontrowersji ze względu na brak doświadczenia w branży, bez powodzenia kandydowała do Sejmu w 2023 roku z list PiS.

Maciej Łopiński, bliski współpracownik prezesa PiS, oraz Jan Parys, były kierownik gabinetu politycznego ministra spraw zagranicznych, także pożegnali się z Orlenem. Parys był zamieszany w aferę związaną z wysyłaniem płynów dezynfekcyjnych do Watykanu.

Kadrowa Miotła wciąż Działa

Business Insider podkreśla, że lista zwolnionych już teraz liczy ponad 100 nazwisk, jednak proces czystek nie dobiegł końca. Nowa władza Orlenu kontynuuje dążenie do transparentności i profesjonalizmu, eliminując polityczne powiązania i nepotyzm, które przez lata niszczyły reputację firmy. To dramatyczny koniec ery, która naznaczyła Orlen i jego spółki piętnem politycznych układów.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. kontakt@radiobp.org

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia