Duży pożar w Zakopanem. Paliły się zabudowania gospodarcze

104

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Duży pożar w Zakopanem. Paliły się zabudowania gospodarcze
Duży pożar w Zakopanem. Paliły się zabudowania gospodarcze

Duży pożar w Zakopanem. Paliły się zabudowania gospodarcze. Około godziny 3 w nocy z środy na czwartek w Zakopanem miało miejsce niebezpieczne zdarzenie. Przy ulicy Pardałówka wybuchł pożar, który postawił na nogi okolicznych mieszkańców. Zapaliły się zabudowania gospodarcze, ale na szczęście w środku nie było ludzi. Znajdowały się tam jednak powozy konne, a więc istniała możliwość, że mogą tu być zwierzęta. Istniało zagrożenie zawalenia budynku w związku z tym trzeba było go rozebrać. Przy gaszeniu ognia udział brało 40 strażaków wchodzących w skład 10 zastępów straży pożarnej. W akcji brali udział strażacy z Zakopanego jak i OSP z okolicznych miejscowości. Ostatecznie nikt nie ucierpiał.

Duży pożar w Zakopanem. Paliły się zabudowania gospodarcze – pożar w Zakopanem

Minionej nocy syreny alarmowe obudziły część mieszkańców Zakopanego. W stolicy polskich gór przy ulicy Pardałówka wybuchł pożar, a mianowicie paliły się zabudowania gospodarcze. W akcji gaszenia ognia brało udział około 40 strażaków wchodzących w skład 10 zastępów straży pożarnej. Z ogniem walczyli zarówno zawodowcy z Państwowej Straży Pożarnej jak i ochotnicy z OSP. W środku zabudowań na szczęście nie było ludzi, ale stały powozy konne co świadczyło, że mogą tu znajdować się konie. Sytuacji nie poprawiało to, że niektóre z zabudowań składały się z drewna, na ziemi leżało siano. Bryg. Krzysztof Leja z KP PSP w Zakopanem przekazał, że nikt nie ucierpiał. Istniało jednak zagrożenie zawalenia się budynku dlatego podjęto decyzję o jego rozbiórce.

Duży pożar w Zakopanem. Paliły się zabudowania gospodarcze – Zainteresowanie okolicznych mieszkańców

Cała ta sytuacja wzbudziła spore zainteresowanie okolicznych mieszkańców. „Gazeta Krakowska” natomiast podaje, że nad budynkiem było widać kłęby dymu. Okoliczni mieszkańcy z kolei mówili, że z pożaru strzelały iskry spadające w odległości nawet 200 metrów. Trzeba także zaznaczyć, że z budynku udało się wyprowadzić kilka powozów konnych.

Foto: KP PSP Zakopane

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj także o wieczornym finale Ligi Mistrzów

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia