Solidna wyważarka do kół – przed zakupem koniecznie sprawdź, czy spełnia te cechy!

Jak działa wyważarka do kół samochodowych i czy koła które wyważasz są odpowiednio zmierzone przez wyważarkę

76

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Jak działa wyważarka do kół samochodowych i czy koła które wyważasz są odpowiednio zmierzone przez wyważarkę
Jak działa wyważarka do kół samochodowych i czy koła które wyważasz są odpowiednio zmierzone przez wyważarkę

Rezygnacja z wyważania kół wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo osób podróżujących w pojeździe. Dlatego każdy profesjonalny zakład wulkanizacyjny powinien posiadać wyważarkę do kół. Czym kierować się, wybierając takie urządzenie? Sprawdźmy!

Jak działa wyważarka do kół samochodowych?

Koła naszych samochodów mają bezpośredni kontakt z nawierzchnią. W związku z tym w znacznej mierze to od ich stanu zależy to, jak będzie zachowywał się pojazd na drodze i czy podróżowanie nim będzie bezpieczne. 

Wyważanie kół polega na równomiernym rozłożeniu masy koła wokół jego osi obrotu. W tym celu należy oczywiście sprawdzić, jak koło zachowuje się podczas obrotu oraz skorygować ewentualne niewyważenie. Właśnie w tym celu stosuje się wyważarki do kół. Jak wygląda cały proces?

  • Krok 1: Montaż koła na wyważarce: pierwszym krokiem jest zamontowanie koła w wyważarce. Koło jest przymocowywane za pomocą specjalnych zacisków, które zapewniają stabilne i bezpieczne mocowanie. 
  • Krok 2: Pomiar niewyważenia: po zamontowaniu koła urządzenie rozpoczyna proces pomiaru niewyważenia. Wyważarka obraca koło z odpowiednią prędkością, a wbudowane czujniki rejestrują drgania. To pozwala określić, w których miejscach występuje niewyważenie.
  • Krok 3: Analiza wyników: wyniki pomiarów są wyświetlane na ekranie lub wyświetlaczu wyważarki. Nowoczesne urządzenia są w stanie wskazać dokładne miejsca na feldze, gdzie należy dodać ciężarki, aby zniwelować niewyważenie. 
  • Krok 4: Montaż ciężarków: operator montuje ciężarki w wyznaczonych miejscach na feldze. 
  • Krok 5: Sprawdzenie wyważenia: po zamontowaniu ciężarków koło jest ponownie obracane, aby przekonać się, czy niewyważenie zostało wyeliminowane. Jeśli pomiary wskazują, że koło jest teraz wyważone, proces zostaje zakończony. W przeciwnym razie konieczne może być dokonanie dodatkowych korekt.

Jaka wyważarka do kół będzie najlepsza? Rodzaje wyważarek

Dobra wyważarka zapewnia precyzyjne wyniki, jest łatwa w obsłudze i trwała – ma więc wszystkie cechy, dzięki którym jest idealnym narzędziem codziennej pracy w zakładach wulkanizacyjnych. Na rynku dostępne są różne rodzaje wyważarek, które różnią się funkcjami, zastosowaniami i ceną, ale także rozmiarem. Zarówno automatyczne, jak i półautomatyczne wyważarki do kół znajdziesz w ofercie sklep.redats.pl

Będziesz w stanie dobrać urządzenie, które będzie idealnie dostosowane do Twojego zakładu, nawet jeśli jest w nim stosunkowo niewiele miejsca. Poniżej przyjrzymy się bliżej dwóm popularnym typom wyważarek.

Automatyczna wyważarka do kół: jakie ma zalety?

Najlepsze rezultaty osiągniesz, wybierając automatyczną wyważarkę do kół. Ten typ urządzeń pozwala znacząco uprościć i przyspieszyć wyważanie. Przede wszystkim automatyczne wyważarki do kół są w stanie automatycznie odczytać najważniejsze parametry koła. Najczęściej są także wyposażone w dodatkowe systemy, które pozwalają zachować jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa. 

Laser precyzyjnie wskazuje, gdzie należy zamontować ciężarek, a koło zatrzyma się w idealnym miejscu. Na uwagę zasługuje również funkcja SPLIT: dzięki rozbiciu ciężarków na dwie części łatwiej je ukryć, tym samym po prostu nie psując wyglądu felg.

Półautomatyczna wyważarka do kół: czym się charakteryzuje? 

Oszczędności zapewni wybór półautomatycznej wyważarki do kół. W przypadku półautomatycznej wyważarki do kół konieczne jest ręczne wprowadzenie parametrów koła, co wiąże się z dłuższym czasem obsługi. 

Nie wszystkie urządzenia tej kategorii są także wyposażone w dodatkowe systemy ułatwiające i przyspieszające pracę operatora. Nadal może być jednak bardzo skutecznym urządzeniem, które znakomicie sprawdzi się w wielu zakładach.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia