Kamil Stoch z nowym teamem

Michal Doleżal wraca do polskich skoków narciarskich. Będzie trenował Kamila Stocha. Drugim trenerem, będzie Łukasz Kruczek. Dodatkowo Łukasz Gebala, będzie (fizjoterapeuta). Oraz Kamil Skrobot (serwismen).

124

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kamil Stoch z nowym teamem.
Kamil Stoch z nowym teamem - Kamil Stoch. Źródło: (Kocham skoki narciarskie, https://www.facebook.com/profile.php?id=100064595445494).

Kamil Stoch z nowym teamem – tak, tak tu oczywiście chodzi o i indywidualnym nowym sztabem Kamila Stocha „Team Kamil Stoch”. Polski skoczek narciarski przedstawił swój nowy sztab szkoleniowy. Ponieważ, będzie przygotowywał się do sezonu 2024/25 z nowym zespołem.

Kamil Stoch zwrócił się do Polskiego Związku Narciarskiego, iż chciałby organizować swoje przygotowania do sezonu 2024/2025 pod okiem trenera skupiającego się wyłącznie na jego osobie. Kamil Stoch podczas specjalnej konferencji prasowej w Szczawnicy, oficjalnie ogłosił skład swojego czteroosobowego sztabu szkoleniowego.

Konferencja prasowa. Źródło: (Skijumping, https://www.youtube.com/@skijumping_pl).

Trzykrotny mistrz olimpijski rozpoczął treningi pod okiem Michala Dolezala, który powraca do współpracy z polskim zawodnikiem po dwóch latach pracy w Niemczech. A także ponadto funkcję asystenta trenera obejmie Łukasz Kruczek.

Kamil Stoch z nowym teamem – Kamil chcę wrócić na szczyt

Kamil Stoch ostatni raz na pucharowym podium stanął w cyklu 2021/2022, podczas zawodów w niemieckim Klingenthal. Ponieważ wówczas Polak znalazł na jego trzecim stopniu. Najbliżej upragnionego podium był podczas konkursu w Sapporo, gdy zajął 4. pozycję.

Sezon 2023/2024 przyniósł jednak kryzys dwukrotnemu zdobywcy Kryształowej Kuli. 37-latek zakończył sezon na 26. pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, co jest jego najgorszym wynikiem od cyklu 2008/2009.

Dlatego Kamil postawił na powrót i pracować pod okiem. Ponieważ ten wybór był motywowany osobami, które bardzo dobrze mnie znają. II trenerem w teamie jest Łukasz Kruczek – trener, z którym Stoch sięgał po podwójne olimpijskie złoto w Soczi w 2014 roku, gdy ten prowadził polską kadrę od 2009 do 2016 r.

Doleżal to dobry znajomy Stocha. W 2016 roku trafił do sztabu Stefana Horngachera, a po trzech latach został następcą Austriaka w roli pierwszego szkoleniowca biało-czerwonych. Oczywiście już po tej zmianie zawodnik z Zębu sięgnął po trzeciego w karierze Złotego Orła za Turniej Czterech Skoczni. Ponieważ Michal i Łukasz, osoby, z którymi już odnosił sukcesy, ale i również doznawaliśmy porażek. I uważam, że poradzą sobie w tym wypadku najlepiej i po prostu przywrócą Kamila na najwyższy poziom.

Kamil Stoch z nowym teamem – cały team Stocha

Jest to, oczywiście czteroosobowy sztab szkoleniowy tworzyć będzie Michal Dolezal, który obejmie obowiązki głównego trenera Stocha, zaś asystować będzie mu Łukasz Kruczek. Ponadto w zespole znaleźli się serwisant Kacper Skrobot oraz fizjoterapeuta Łukasz Gębala, którzy współpracowali już z Polskim Związkiem Narciarskim.

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. A jeżeli zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Carlos Alcaraz Triumfuje w Roland Garros

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia