Estoński start-up Beast Rent wkracza na polski rynek car-sharingu

Estoński start-up Beast Rent, oferujący wynajem aut marki Tesla w abonamencie i na minuty, rozpoczął działalność w Polsce.

519

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Estoński start-up Beast Rent wkracza na polski rynek car-sharingu
Estoński start-up Beast Rent wkracza na polski rynek car-sharingu

Estońska “Bestia” rusza na podbój polskich ulic! Beast Rent to estoński start-up oferujący wynajem Tesli w abonamencie i na minuty. Ta “elektryczna bestia” ma zamiar namieszać w car-sharingu i wyznaczyć nowe standardy komfortu i wygody.

Poselskie kilometrówki: podwójne okrążenie Ziemi
Przeczytaj także
Poselskie kilometrówki: podwójne okrążenie Ziemi
Zobacz →

Beast Rent wkracza na polski rynek car-sharingu

Anna-Maria Mikaberidze i Micha Mazaheri – duet, który nie boi się wyzwań. W odpowiedzi na rosnący trend “wynajmowania zamiast posiadania”, stworzyli Beast Rent – start-up z ambitną misją: zmiany oblicza rynku najmu samochodów.

Flotę Beast Rent tworzą wyłącznie elektryczne Tesle. Model ten z powodzeniem testowany był już w Estonii, Finlandii, Austrii, Czechach, na Słowacji i Litwie. Teraz “Bestia” wkracza na polski rynek, gotowa podbić serca miłośników motoryzacji i ekologicznych rozwiązań.

Beast Rent wyróżnia się na tle konkurencji skupieniem na pojazdach elektrycznych i elastycznym modelem działania. Użytkownicy mogą wynajmować Tesle za pomocą aplikacji na minuty, w abonamencie lub na dłużej, z opcją dostarczenia auta we wskazane miejsce.

Ogólnopolska Giełda Modeli Samochodów im. Sławoja Gwiazdowskiego NEO Garage 10.12 2023 Warszawa
Przeczytaj także
Ogólnopolska Giełda Modeli Samochodów im. Sławoja Gwiazdowskiego NEO Garage 10.12 2023 Warszawa
Zobacz →

Szerokie badania i potrzeby konsumentów

“Powstanie Beast poprzedzone było szerokimi badaniami rynku oraz potrzeb konsumentów” – podkreśla Anna-Maria Mikaberidze, prezeska Beast Rent. “Naszym celem jest zapewnienie najwyższej jakości usługi wynajmu, dostępnej 24/7, za pośrednictwem w pełni zautomatyzowanej aplikacji.” Do wypożyczenia auta i zamówienia go w konkretne miejsce wystarczy zatem kilka kliknięć w smartfonie.

Współdzielona ekonomia i ochrona środowiska

Beast Rent wpisuje się w trend współdzielenia, który zdobywa coraz większą popularność. “Klienci Beast, korzystając z elektrycznych pojazdów start-upu, od 2020 r. przejechali już łącznie niemal 4 mln km, co pozwoliło na zmniejszenie emisji CO2 o imponujące 464 tony” – komentuje Mikaberidze.

Jak zaznacza, przy tym wszystkim niezwykle istotny jest również komfort użytkownika. – “I właśnie dlatego postawiliśmy na pojazdy marki Tesla, które przez wielu uznawane są za najlepsze dostępne samochody elektryczne” – komentuje Prezeska “Bestii”.

Beast Rent – rewolucja w car-sharingu?

Trend współdzielenia jest szczególnie widoczny w przypadku car-sharingu. Według analiz Allied Market Research, rynek ten rośnie w tempie około 20 proc. rocznie, a najem staje się coraz bardziej popularną alternatywą dla posiadania własnego pojazdu.

Beast Rent ma potencjał stać się liderem na polskim rynku car-sharingu. Połączenie nowoczesnych technologii, komfortu użytkowania i troski o środowisko może wyznaczyć nowe standardy w tej branży.

Drogi Czytelniku!

Z radością witamy Cię na naszym portalu informacyjnym, prowadzonym przez osoby z niepełnosprawnościami. Cieszymy się, że jesteś z nami i stajesz się częścią naszej społeczności. Twoja obecność na naszym portalu jest dla nas ogromną motywacją do dalszej, owocnej pracy. Dziękujemy, że jesteś z nami!

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Przełam swoje bariery, dołącz do nas, mamy świetne narzędzia do niwelowania różnic i doświadczenie w kaształceniu osobowości. Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Razem pokonamy trudności a ty zostaniesz świetnym dziennikarzem. Walcz razem z nami o lepsze jutro takich jak TY i MY. kontakt@radiobp.org

Zespół Portalu Informacyjnego Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

No posts to display