Akumulator – wpływ niskich temperatur na jego pracę

jak zadbać o akumulator by nie mieć problemów w czasie mrozu

317

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zima to ciężki okres dla samochodu, a zwłaszcza dla akumulatora

Podczas niskich temperatur nienaładowany akumulator już poniżej temperatury -5º C jest narażony na zamarznięcie elektrolitu – substancji, która w głównej mierze składa się z wody i kwasu siarkowego.  Jego późniejszą konsekwencją jest niestety rozsadzenie obudowy akumulatora. Dlatego w okresie zimowym warto pamiętać o doładowaniu akumulatora za pomocą prostownika, lepiej poświęcić czas na tą czynność niż później mieć nowy wydatek.

car-engine-231213_960_720

Co zrobić kiedy samochód nie chce zapalić?

Podczas bardzo niskich temperatur nawet najlepszy akumulator może nie dać rady uruchomić samochodu. Taka reakcja nie musi wystąpić  z dnia na dzień. Wystarczy, że samochód postoi na mrozie w temperaturze – 15º C. Jednak w dzisiejszych czasach w erze technologii wystarczy, że będziemy  mieć do dyspozycji kable rozruchowe lub po prostu prostownik  odpowiedni dla naszego akumulatora.  Najlepszym jednak rozwiązaniem  jest mieć przy sobie kable rozruchowe, gdyż zaoszczędzimy czas i mniej  pracy pod warunkiem, że ktoś doładuje go nam z innego samochodu.  Możemy też podjąć próbę z prostownikiem, ale często zabiera to dużo  czasu, bo wielu użytkowników mieszka w blokach i wtedy należy  wyciągnąć akumulator z samochodu. Jeśli nie zadbamy właściwie o akumulator pozostanie nam tylko booster czyli akumulator rozruchowy, wiesz co to jest?

kabel

zestaw

 

 

 

 

 

 

 

 

Uwaga na przyszłość! Kiedy mamy świadomość, że nasz samochód będzie przez nas długo nieużytkowany, wyjmijmy akumulator z samochodu i wnieśmy do domu lub piwnicy, gdzie temperatura nie spada poniżej 0º C

car-battery-296788_960_720

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia