Kłopoty z odcinkowym pomiarem prędkości

289

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Odcinkowy pomiar prędkości w wielu miejscach w kraju to w dalszym ciągu jedynie atrapa. Zainstalowane kamery ciągle jeszcze pełnią wyłącznie funkcję straszaków a piraci drogowi pozostają bezkarni.

Jak działa odcinkowy pomiar prędkości i pełną listę miejsc, gdzie został zainstalowany zobaczycie tutaj: Odcinkowy pomiar prędkości – Lista miejsc


odcinkowy-pomiar-predkosci[1]Kamery wprawdzie już od grudnia celują w samochody, ale w wielu miejscach nie rejestrują przekroczeń. Na przeszkodzie stanęły kwestie związane z budową przyłączy elektroenergetycznych do zasilania kamer. W niektórych miejscach są już finalizowane umowy z dostawcami energii i montaż liczników.

Kiedy kamery zaczną pracować?

Dokładnie nie wiadomo, bo pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego odpowiadają, że ma się to stać w 2016 roku, ale konkretnej daty nie podają. W miejscach gdzie odcinkowy pomiar prędkości nie działa, kierowcy wyraźnie zwalniają, sugerując się informacjami na tablicach i kamerami.

Podobna sytuacja miała też miejsce w przypadku masztów pod fotoradary, gdy były jeszcze w dyspozycji policji.

Czekamy na Wasze komentarze i informacje w tej sprawie.

Czytaj także Odcinkowy Pomiar Prędkości aktualna mapa

oraz Odcinkowy pomiar prędkości mapa – Lista miejsc

Polecamy: Rajdowa pasja Sylwii

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia