10 porad, aby bezpiecznie podróżować podczas Wszystkich Świętych.

282

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

10 porad, aby bezpiecznie podróżować

Czy muszę Cię przekonać do 10 porad bezpieczeństwa? Co roku na Wszystkich Świętych notuje się wzmożony ruch na drogach.

Każdy z nas planuje odwiedzić groby swoich bliskich. Z tego względu organizowana jest “Akcja Znicz”, której celem jest poprawienie bezpieczeństwa w tym czasie. Statystyki nie były zadowalające – zanotowano 1137 nietrzeźwych kierowców oraz 296 wypadków, w których zginęło 36 osób, a 340 zostało rannych. Co więc zrobić, aby czuć się bezpiecznie podczas podróży i szczęśliwie dotrzeć do celu? Przeczytaj 10 porad, które pomogą Ci przetrwać ten czas, nawet gdy jesteś doświadczonym kierowcą.

10 porad, aby bezpiecznie podróżować

10 porad, aby bezpiecznie podróżować podczas Wszystkich Świętych.

 

10 porad, aby bezpiecznie podróżować
Infografika – „Spy Shop”
  1. Przygotuj odpowiednio pojazd do trasy

 Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w drodze, zadbaj o przygotowanie swojego pojazdu, szczególnie wtedy, gdy czeka cię dłuższa trasa. Przede wszystkim sprawdź poziom oleju, płynu do spryskiwaczy i płynu do chłodnic, a także działanie świateł, hamulców, a nawet wycieraczek. Dobrze jest też uzupełnić wcześniej paliwo – na stacjach benzynowych może być tłoczno i znacznie drożej.

  1. Zadbaj o wyposażenie

 Sprawdź, czy masz sprawną (co będzie potwierdzone przeglądem/terminem przydatności) gaśnicę, trójkąt, sprawne koło zapasowe, ewentualnie (na wypadek awarii) kamizelkę odblaskową, lewarek i klucz do odkręcania kół. Przygotuj oświadczenie sprawcy kolizji, jeśli dojdzie do drobnej stłuczki, będziesz mógł szybko spisać dane sprawcy i nie czekając na przyjazd policji – ruszyć w dalszą drogę.

  1. Ustal trasę

 Zamiast stresować się, wlekąc się w długim korku, lepiej wcześniej sprawdzić najdogodniejszy dojazd do cmentarza – w większych miastach część ulic zostanie tego dnia wyłączona z ruchu. W przypadku dłuższych tras, warto przejrzeć spis aktualnych utrudnień na drogach, który odnajdziemy np. na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w zakładce „Lista utrudnień”.

  1. Zaplanuj przerwy

Jeśli czeka cię długa trasa – rozsądnie zaplanuj przerwy, z uwzględnieniem możliwości zjedzenia ciepłego posiłku czy wypicia kawy. Pełną koncentrację utrzymasz co najwyżej przez kilkadziesiąt minut. Później twoje skupienie znacznie się pogorszy, a czas reakcji zdecydowanie się wydłuży. Dodatkowo, pamiętaj, aby w czasie postoju wykonać kilka prostych ćwiczeń (np. przysiadów, wymachów) zwiększy to natlenienie organizmu, a w konsekwencji pozwoli dłużej utrzymać koncentrację.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia