Nitro, czym jest i co takiego daje.

1
967

Podtlenek azotu czyli popularne Nitro. Ten artykuł ma na celu przedstawienie jego formy działania, wady, zalety i czym tak na prawdę jest. Serdecznie zapraszam do przeczytania artykułu.

nitro

Czym tak na prawdę jest Nitro:

W dużym skrócie Nitro jest to jeden z najłatwiejszych sposobów aby gwałtownie podnieść moc naszego samochodu.  Podstawowe instalacje Nitro, które mamy “pod ręką” mogą zwiększyć moc auta o nawet 30%. Na minus jest tutaj czas jego działania, z reguły trwa to około 20-30 sekund ale minusy Nitro oraz jego używania postaram przedstawić Wam w dalszej części mojego artykułu.

Zasada działania Nitro:

Podtlenek azotu( nie myślcie z podtlenkiem gazotu) bierze się z jego właściwości chemiczno-fizycznych.  Podtlenek to gaz, który w swoim składzie ma więcej tlenu niż powietrza. Posiada dwa razy więcej gęstości a co za tym idzie, ze przy tej samej objętości gazu, w podtlenku jest o dwa razy więcej tlenu. Reakcja jest prosta im więcej tlenu tym więcej benzyny możemy dodać bo jak można się domyślić szybciej się spali dodając w danym czasie dużo większej mocy naszej furze. Nitro potrafi dodać naszemu autu od 30 procent i w górę. Zależne jest to od tego jaką instalacje chcemy założyć, oraz ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na taki zabieg.

Zalety stosowania podtlenku azotu:

nitro

Na początku zajmijmy się plusami, które dostarcza nam Nitro. Butla, która waży 15kilogramów pozwala nam na zwiększenie mocy na czas około 20 sekund. Jest jedna z najtańszą opcji  jeśli chcemy drastycznie podnieść moc naszego auta. Napisałem, że jest to jedna z najtańszych opcji ale wcale nie jest to takie tanie jakby mogło się wydawać. Sama butla kosztuje w granicach 300 złotych i pozwala nam na jednorazowe “doładowanie”. Sama instalacja kosztują w granicach kilku tysięcy złotych. Bardzo duża zależnością jest to gdzie i jaką instalację zakładamy. To w sumie i wada i zaleta. Wszystko zależy od naszego portfela takie jest moje zdanie.

Wady stosowania podtlenku azotu:

nitro

Nitro nie jest taką piękna sprawa jakby nam się wydawało. Jedna z największych wad według mnie to zbyt szybkie zużywanie. Ale przecież nie można mieć wszystkiego. Pamiętacie film Szybcy i wściekli? Tak wiem pewnie powiecie, że to bajka ale, przyjrzyjmy się Sytuacji w ,której silnik Briana nie wytrzymał? Nitro musimy pamiętać żeby korzystać z głowa z tego udogodnienia. Zbyt duży nadmiar gazu, który dodajemy do silnika będzie działał na zasadzie, że nasz silnik w bardzo szybkim czasie nabierze wysokich obrotów oraz temperatury głowicy tak zwanej czapki. Co za tym idzie? Zaczną się wypalać uszczelki w naszym silniku. Takie zniszczenie do, którego możemy się dopuścić jest nieodwracalne jak dobrze wiemy. W najlepszym wypadku możemy odkładać pieniądze na remont silnika lub SWAP pod warunkiem, że nie uszkodziliśmy układu sterowania naszego pojazdu wtedy koszty są ogromne.

Nie taki diabeł straszny.

Patrząc na to z boku możecie pomyśleć. Nitro jest sporym wydatkiem ale pamiętajmy o tym, że jest to bardzo dobra alternatywa dla stuningowanych aut jeśli chcemy uzyskać dodatkową moc z naszego samochodu. Oraz Możecie ciekawy projekt doładowany też NOS’em zobaczyć poniżej: https://www.youtube.com/watch?v=jEjgzjj__Pg

Serdecznie dziękuje za poświęcony czas na przeczytanie artykułu oraz zachęcam do zapoznaniem się z poprzednim artykułem: https://bezpiecznapodroz.org/sportowe-zawieszenie-gwintowane/