Nitro, czym jest i co takiego daje.

1223

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Podtlenek azotu czyli popularne Nitro. Ten artykuł ma na celu przedstawienie jego formy działania, wady, zalety i czym tak na prawdę jest. Serdecznie zapraszam do przeczytania artykułu.

nitro

Czym tak na prawdę jest Nitro:

W dużym skrócie Nitro jest to jeden z najłatwiejszych sposobów aby gwałtownie podnieść moc naszego samochodu.  Podstawowe instalacje Nitro, które mamy „pod ręką” mogą zwiększyć moc auta o nawet 30%. Na minus jest tutaj czas jego działania, z reguły trwa to około 20-30 sekund ale minusy Nitro oraz jego używania postaram przedstawić Wam w dalszej części mojego artykułu.

Zasada działania Nitro:

Podtlenek azotu( nie myślcie z podtlenkiem gazotu) bierze się z jego właściwości chemiczno-fizycznych.  Podtlenek to gaz, który w swoim składzie ma więcej tlenu niż powietrza. Posiada dwa razy więcej gęstości a co za tym idzie, ze przy tej samej objętości gazu, w podtlenku jest o dwa razy więcej tlenu. Reakcja jest prosta im więcej tlenu tym więcej benzyny możemy dodać bo jak można się domyślić szybciej się spali dodając w danym czasie dużo większej mocy naszej furze. Nitro potrafi dodać naszemu autu od 30 procent i w górę. Zależne jest to od tego jaką instalacje chcemy założyć, oraz ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na taki zabieg.

Zalety stosowania podtlenku azotu:

nitro

Na początku zajmijmy się plusami, które dostarcza nam Nitro. Butla, która waży 15kilogramów pozwala nam na zwiększenie mocy na czas około 20 sekund. Jest jedna z najtańszą opcji  jeśli chcemy drastycznie podnieść moc naszego auta. Napisałem, że jest to jedna z najtańszych opcji ale wcale nie jest to takie tanie jakby mogło się wydawać. Sama butla kosztuje w granicach 300 złotych i pozwala nam na jednorazowe „doładowanie”. Sama instalacja kosztują w granicach kilku tysięcy złotych. Bardzo duża zależnością jest to gdzie i jaką instalację zakładamy. To w sumie i wada i zaleta. Wszystko zależy od naszego portfela takie jest moje zdanie.

Wady stosowania podtlenku azotu:

nitro

Nitro nie jest taką piękna sprawa jakby nam się wydawało. Jedna z największych wad według mnie to zbyt szybkie zużywanie. Ale przecież nie można mieć wszystkiego. Pamiętacie film Szybcy i wściekli? Tak wiem pewnie powiecie, że to bajka ale, przyjrzyjmy się Sytuacji w ,której silnik Briana nie wytrzymał? Nitro musimy pamiętać żeby korzystać z głowa z tego udogodnienia. Zbyt duży nadmiar gazu, który dodajemy do silnika będzie działał na zasadzie, że nasz silnik w bardzo szybkim czasie nabierze wysokich obrotów oraz temperatury głowicy tak zwanej czapki. Co za tym idzie? Zaczną się wypalać uszczelki w naszym silniku. Takie zniszczenie do, którego możemy się dopuścić jest nieodwracalne jak dobrze wiemy. W najlepszym wypadku możemy odkładać pieniądze na remont silnika lub SWAP pod warunkiem, że nie uszkodziliśmy układu sterowania naszego pojazdu wtedy koszty są ogromne.

Nie taki diabeł straszny.

Patrząc na to z boku możecie pomyśleć. Nitro jest sporym wydatkiem ale pamiętajmy o tym, że jest to bardzo dobra alternatywa dla stuningowanych aut jeśli chcemy uzyskać dodatkową moc z naszego samochodu. Oraz Możecie ciekawy projekt doładowany też NOS’em zobaczyć poniżej: https://www.youtube.com/watch?v=jEjgzjj__Pg

Serdecznie dziękuje za poświęcony czas na przeczytanie artykułu oraz zachęcam do zapoznaniem się z poprzednim artykułem: https://bezpiecznapodroz.org/sportowe-zawieszenie-gwintowane/

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia