Air Ride – co właściwie nam daje.

7258

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

air ride

Air Ride czyli inaczej mówiąc zawieszenie pneumatyczne

Air Ride jest to inaczej mówiąc zawieszenie pneumatyczne. Jak większość trendów przypłynął do nas oczywiście ze Stanów Zjednoczonych. U nich takie zawieszenie jest popularne od paru lat natomiast w Polsce jeszcze aż tak nie podbił serc tunerów. Przynajmniej takie jest moje zdanie na ten temat. Fajny bajer ale nie dla mnie. W Air Ride mamy na tyle komfort, że możemy kupić potrzebne rzeczy i złożyć to z kumplem przy piwku. Trochę inaczej jest z zawieszeniem hydraulicznym ale o tym mam nadzieje napisze kiedy indziej.

Air Ride – ile kosztuje?

air ride prezentacja
air ride prezentacja

Zawieszenie pneumatyczne pozwala nam za pomocą sterowania zejść nisko można powiedzieć, że wtedy auto leży na glebie i wygląda jakby nie miało w ogóle ochoty wstawać. Zestaw na dwie osie z wyższej półki  uszczupli nasz portfel o około 15 tysięcy polskich złotych. Oczywiście można kupić i tańsze zestawy na gorszych podzespołach czy na przykład bez sterowania pilotem na odległość. Bez obaw mogę powiedzieć, że żeby   być zadowolonym z AIR niestety lepiej nie oszczędzać i złożyć to na dobrej jakości podzespołach. Czy chodzi tu o zawieszenie czy o hamulce wychodzę z założenia ze tanio równa się źle. W Polsce widziałem kilka projektów z AIR i powiem Wam, że robią wrażenie ale moim zdaniem nie są warte tego. Wolał bym mieć jednak porządne zawieszenie gwintowane bez air ride.

Air Ride – budowa

Jeśli chcemy sami zbudować zawieszenie pneumatyczne mamy na tyle komfort, że możemy powoli kompletować graty na zawieszenie niż kupować tak zwanego gotowca. Jest to na tyle lepsze rozwiązanie ponieważ raz, że wyjdzie taniej a po drugie mamy to złożone na takich gratach, które wybraliśmy. Wiadomo zabawy dużo więcej ale czy nie jest pięknie poskładać coś samemu niż kupować gotowe? Przejdźmy zatem do samej budowy oraz do tego co będzie nam potrzebne to zbudowania takiego zawieszenia. Potrzebne nam będą następujące rzeczy: poduszki pneumatyczne wraz z okuciami dostosowane pod nasze auto, zbiorniczek na powietrze, równie ważny jest kompresor oraz elektrozawory,  węże pneumatyczne, przewody elektryczne, przyciski do sterowania wraz z przekaźnikami, manometry. Są to jedne z najbardziej potrzebnych rzeczy do zbudowania Air Ride. A jeśli chodzi o budowę wrzucam poniżej zdjęcie podglądowe.

 

air ride schemat systemu
air ride schemat systemu

 

Air Ride – Podsumowując…

Air Ride jest fajnym bajerem ale czy na prawdę nam potrzebnym? Na to pytanie prosiłbym odpowiadać w komentarzu. Aczkolwiek jeśli komuś do szczęścia brakuje Air Ride to czemu by go nie mieć. Osobiście wolał bym kupić jakiś mocny silnik i go modyfikować. Wole jak auto dobrze jedzie niż wygląda. Oczywiście nie zrozumcie mnie złe. Wygląd jest tez ważny ale nie aż tak jak w odpicowanych furach na zlotach. Wole coś pomiędzy. A czy Ty masz u siebie Air Ride?

Serdecznie dziękuje za poświęcony czas na przeczytanie artykułu. Zachęcam również do skomentowania.

Zobacz również: Nitro, czym jest i co takiego daje.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia