Test Nissan Navara NP300 nawigacja MiVue Drive 65 LM

476

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Test Nissan Navara NP300 nawigacja MiVue Drive 65 LM

Jednym z najpopularniejszych pick-up’ów na polskim rynku była od lat Navara, Nissan nie oferuje już Patrola. Ci co poznali możliwości aut 4×4 produkcji Nissana pozbawieni zostali największej gwiazdy jaką był Patrol. Nie pozostało nic innego jak kupować Navarę zwłaszcza że przepisy związane z odpisem VAT przez dłuższy czas faworyzowały pick-up’y. Teraz to się zmieniło więc auto musi być użytkowe  i użyteczne a tu Navara mając 3500kg uciągu przyczepy ma przewagę. Żadnym ciotowatym X5 czy Q7 nie zaholujemy poważnej łódki na Mazury no chyba że łódka będzie równie męska co w/w „monstery”. Już widzę rozpadające się sprzęgła wiecznie niedomagających beemek i tłumaczenie serwisu że eksploatacja niewłaściwa. Ciotki w to wierzą i ciągają tylko sanki zimą, moja ciocia np. tak właśnie robi. A my robimy test Nissan Navara NP300 nawigacja MiVue Drive 65 LM by lepiej trafić do celu.

Test Nissan Navara NP300 nawigacja MiVue Drive 65 LM

teraz okiem technicznym

Test Nissan Navara NP300 nawigacja MiVue Drive 65 LM – Silnik/skrzynia

Silnik to 2.3L czterocylindrowy turbodiesel nowej generacji legitymujący się 190KM mocy i 450Nm momentu co wystarcza do wszystkiego. Jeśli jednak nie wystarczy to mamy reduktor razem z blokadą i 4×4 wtedy mamy ponad 900Nm na kołach a to wyrwie blok z fundamentów. Silnik ma moc maksymalną już przy 3600 obr/min i to wszystko jest połączone z siedmiobiegowym automatem ze sprzęgłem hydrokinetycznym. Takie sprzęgło nie rozpadnie się po 100tys jak w audi ponieważ jest zaprojektowane by ciągać przyczepy non-stop. Oczywiście auto standardowo jest napędzane tyłem, możemy dołączyć przednią oś ale tylko w terenie bo jest to stały rozdział 50/50. W przypadku potrzeby większego momentu mamy reduktor z 4H na 4L wraz z blokadą tylnego mostu. Jeśli i to nie pomoże to nic już nie pomoże O! Obejrzyjcie film, tam gdzie w Pajero zapinaliśmy 4L z blokadą Navara jedzie 4H bez blokady, jest porażająco sprawna w terenie i to na szosowych oponach.

Test Nissan Navara NP300 nawigacja MiVue Drive 65 LM – Zawieszenie/koła/hamulce

Zawieszenie to wielowahacz z przodu i z tyłu, hamulce wentylowane przód i tył. Koła w naszym egzemplarzu testowym miały 255/60×18 cali co powodowało lepsze trzymanie drogi przy dużych szybkościach. Taki profil dawał też jeszcze znośne resorowanie więc patrząc na komfortowo wykończoną kabinę wszystko było OK. Czasy drewnianych pick-up’ów minęły chyba bezpowrotnie, Navara przeszła potężną metamorfozę. W tej chwili komfort podróżowania i jakość materiałów zbliżona jest do SUVów, samochód użytkowy nie musi już być wozem drabiniastym.

Test Nissan Navara NP300 nawigacja MiVue Drive 65 LM – Ekonomia

Navara nie jest ciężka, jak na półciężarówkę masa 2000kg jest przyzwoita tym bardziej że poza kabiną pasażerską ma tonę udźwigu i trzy i pół tony uciągu. My nie mieliśmy możliwości testu w pełnym obciążeniu ale też większość kilometrów pewnie będzie jeździć z powietrzem na pace. Zużycie średnie to 8L/100km ale w trasie powyżej 100km robi się problem, odkryta paka zachowuje się jak hamulec aerodynamiczny. Dla szybkiej jazdy potrzebne jest zakrycie paki, producent oferuje takie zamknięcie ale my tego nie mieliśmy. Silnik jest tak mocny że bez problemu rozpędzi auto do 200km/h ale nawet nie podam zużycia przy tej prędkości. W mieście można wyrobić się w 8L zimą ale realne będzie 9. Te wartości latem mogą spaść nawet o 1L

Test Nissan Navara NP300 nawigacja MiVue Drive 65 LM – nawigacja

Sprawdziliśmy jeżdżąc po okolicy Legionowa drogą 61 jak wygląda najwyższa rozdzielczość naszej kamery. Jest to jedna z nielicznych jeśli nie jedyna obecnie kamera która ma większą rozdzielczość jak 1080p. Poniżej jest krótki filmik ale przy największej rozdzielczości zajmuje 100MB na minutę filmu dla 30kl/s. Natomiast jakość jest taka że przy stop klatce możemy czytać napisy na banerach przydrożnych bo nie są zamazane. Nie zamazują się nawet przy 100km/h, niestety nie zobaczycie tego na youtube bo po pierwsze automat kompresuje po drugie zmniejsza do HD. Prawdziwe szczegóły są kiedy wyjmiemy kartę z urządzenia i odtworzymy film na kompie. Możemy sobie odtworzyć i przejrzeć bardzo dużo detali z trasy których nie zobaczymy jadąc.

bezpieczny zakup Nissan Navara np300 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia