Sposób na głośne opony

2274

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Sposób na głośne opony

Sposób na głośne opony  – dostosuj opony do swoich potrzeb

Jak znaleźć sposób na głośne opony? Wybór opon często stanowi wiele dylematów a producenci opon starają się zwiększyć komfort jazdy starając się tworzyć nowe technologie mające na celu ich bezpieczeństwo, przyczepność jak i komfort jazdy. Hałas wydawany podczas jazdy spowodowany podczas toczenia może zmniejszyć przyjemność z prowadzenia samochodu. Na co trzeba zwrócić uwagę przy ich wyborze ?

Dźwięki dochodzące podczas jazdy mogą pochodzić z różnych źródeł natomiast, aż jedna trzecia mogą stanowić właśnie opony (szczególne podczas jazdy przy prędkości od 50km/h do 120 km/h).

Sposób na głośne opony

Sposób na głośne opony – rozporządzenie UE

Od 2012 roku, zgodnie z rozporządzeniem Unii Europejskiej producenci są zobowiązani do informowania swoich klientów o trzech podstawowych parametrach opon. Oporach toczenia, przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziomie emitowanego hałasu. Hałas opisywany jest w decybelach oraz za pomocą fal: od jednej- opony ciche do trzech-opony głośne. Opony ciche to takie , których hałas emitują około 66-69 decybeli.

Duże znaczenie przy minimalizacji dźwięków przez oponę ma jej budowa. Rzeźba, rodzaj oraz konstrukcja bieżnika, którego klocki podczas stykania i odrywania się od powierzchni drogi wpadają w drgania emitując dźwięk. W momencie kiedy tarcie statystyczne  przewyższa tarcie kinetyczne powierzchnie tarczy oraz klocka rozłączają się powodując „ślizganie”. Trwa to do momentu, kiedy oba elementy nie ulegną powtórnemu połączeniu.

Sposób na głośne opony

 

Sposób na głośne opony – co wybrać?

Jak więc wybrać rzeźbę bieżnika by zminimalizować hałas? Właściwości takie zapewnią opony deszczowe o kierunkowej rzeźbie bieżnika, układa się ona w charakterystyczny kształt litery V a kostki bieżnika ułożone są dość luźno . Przy wyborze opon duże znaczenie ma także ich szerokość. Im większa powierzchnia na której opona styka się z nawierzchnią, tym również większy hałas. Rozważając temat głośności opon, nie można pominąć również problemu ich nieprawidłowego ciśnienia. To często lekceważone przez kierowców zjawisko, które w łatwy i szybki sposób można skontrować i w razie nieprawidłowości – usunąć.

 

Jak uzyskać odszkodowanie? Koniecznie przeczytaj!!! –  Jak uzyskać odszkodowanie? nie tylko ze zdarzeń komunikacyjnych!

 

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia