Trendy przyszłości w car audio

234

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Trendy przyszłości
Źródło: nbr.co.nz

Jakie będą trendy przyszłości w car audio.

Obecny rozwój technologiczny jest zjawiskiem niezwykłym, opisywanym w pracach naukowych jako swoisty fenomen. W przeciągu ostatnich dwóch lat, technologia rozwinęła się w stopniu, który sprawia, że komputery starzeją się w przeciągu zaledwie roku. Drukarki 3D, technologia VR etc. Wbrew pozorom, rzeczy te nie mają tylko i wyłącznie wpływ na życie codzienne czy komputery. Rozwój technologii ma również wpływ na car audio. Dlatego też tematem tego artykuły są trendy przyszłości w car audio. Pytanie jakie się nasuwa, to co może się zmienić w tak rozwiniętej technologii jak car audio? Okazuje się, że naprawdę wiele rzeczy

Trendy przyszłości
Źródło: geekweek.pl

Trendy przyszłości w car audio – inteligentne samochody

Pytanie z inteligentnymi samochodami zmieniło się z „czy” na „kiedy” w momencie w którym Google postanowiło zająć się tą technologią. Teraz jest już niemal pewne, że w niedługim czasie, pojawią się one na drogach. W jaki sposób wpłyną one na car audio? Jako, że samochód będzie pewnego rodzaju bytem niezależnym, dlatego też rola kierowcy zmieni się na „biernego pasażera”, który jeżeli uzna to za konieczne, będzie mógł przejąć kontrolę nad autem. W takiej sytuacji możliwość słuchania odpowiedniej muzyki czy oglądania filmów, będzie ważniejsza niż dotychczas. Co będzie miało olbrzymi wpływ na dalszy rozwój technologii car audio w zakresie zmiany samochodu w multimedialne centrum rozrywki. Warto więc, obserwować kiedy na rynku pojawią się samochody ze sztuczną inteligencją.

Trendy w przyszłości car audio – Samochody elektryczne i hybrydowe

Trendy przyszłości
Źródło: nbr.co.nz

To paradoksalnie jest element, który może negatywnie wpłynąć na car audio w pojazdach. Mianowicie samochody elektryczne i hybrydowe, będą pożerały znacznie więcej prądu z akumulatora niż zwykłe pojazdy napędzane benzyną. Dlatego też tak ważne będzie tworzenie nowych, potężniejszych układów. Rosnąca popularność tych samochodów, zmusi technologię car audio do dopasowania się. Co może negatywnie wpłynąć na osiągi sprzętu i jego moc.

 

Trendy przyszłości w car audio – Drukowanie w 3D

Trendy przyszłości
Źródło: 3dkreator.com

Drukarki 3D obecnie są wyposażeniem naprawdę wielu pracowni, zwłaszcza uczelnianych gdzie na wydziale informatyki, nawet na relatywnie małych uczelniach, można znaleźć tego typu drukarki. Zakres ich możliwości, również jest warty odnotowania. To właśnie dzięki tym drukarkom powstały wysokiej jakości protezy kończyn nie tylko ludzi, ale również zwierząt. Oczywiście jest to więc bardzo prosty wniosek, że prędzej czy później technologia 3-D zaistnieje również w car audio. Wykorzystanie drukarek 3D pozwoli na tworzenie podzespołów z znacznie większą dokładnością, przy wykorzystaniu materiałów, których użycie w „fizycznej” produkcji, byłoby niemożliwe lub zbyt kosztowne. Głośniki z włókna szklanego? Niewątpliwie ciekawy pomysł. Kto wie, może sami będziemy w stanie tworzyć nasze zestawy car audio w sposób niemal nieograniczony.

Trendy przyszłości w car audio – inteligentny system muzyki

Przyznajmy sobie szczerze, czasami poszukiwanie tej jednej piosenki czy płyty, zajmuje bardzo dużo czasu i jest irytujące. Jednak według najnowszych danych udostępnianych przez twórców sprzętu car audio, ma to ulec zmianie w najbliższym czasie. Wykorzystanie aplikacji mobilnych pozwoli na „poznanie” naszego gustu muzycznego. Innymi słowy samochód będzie wiedział, że podczas podróży do pracy słuchamy jazzu, a gdy wracamy z niej wściekli na szefa, to muzyka rockowa rozbrzmiewa w pojeździe po to, aby w pełni oddać stan naszego ducha i ciała. Samochód i system grający będzie o tym wiedział przez co sam dopasuje muzykę do sytuacji bądź dnia. Oczywiście nie będzie to system idealny. Aczkolwiek w wielu przypadkach oszczędzi nam sporo klikania.

Jak widać, przed technologią car audio stoi otworem świetlana przyszłość. Dla mnie osobiście, zdecydowanie najciekawsze z tego wszystkiego są drukarki 3D. Możliwości jakie dają one w zakresie tworzenia różnych elementów czy podzespołów nie mogą być zignorowane. Stworzenie nowych zestawów car audio przy wykorzystaniu zupełnie nowych materiałów, mogą dać efekty, których byśmy się nie spodziewali. Podobnie sprawa wygląda z samochodami z sztuczną inteligencją. Na ten moment, jedyne pytanie jakie pozostaje, to jak będzie wyglądać technologia za kolejne 20 lat. Któż, to wie? A tymczasem zapraszam was do lektury o: https://bezpiecznapodroz.org/tomarrowland-z-mazda

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia