Anuluj Mandat Nie daj się oszukać suszarkom

658

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Anuluj Mandat Nie daj się oszukać suszarkom

Anuluj Mandat Nie daj się suszarkom

Anuluj Mandat Nie daj się oszukać suszarkom
Anuluj Mandat Nie daj się oszukać suszarkom

Dziś po dłuższej przerwie mieliśmy ponownie okazję porozmawiać z Panem Tomaszem Parolem, założycielem Anuluj Mandat. Omówiliśmy, jakże kontrowersyjny ostatnio temat, tzw. „suszarek” i pomiarów nimi wykonywanych. Wiadome jest, że nie zawsze, a wręcz przeciwnie – bardzo często są one niedokładne, a przede wszystkim – niewiarygodne.  Dlaczego tak jest? I dlaczego taki system nadal funkcjonuje, mimo że do sądów napływa coraz więcej spraw w związku z odmówieniem mandatu?

Pierwszą, niewątpliwą kwestią jest precyzja urządzeń używanych do pomiarów prędkości. Prawie każdy wie, prawie każdy słyszy. Warto mieć świadomość, że mierniki tak powszechnie używane przez policjantów są na tyle niedokładne, że nie są w stanie zidentyfikować na 100% kontrolowanego pojazdu, chyba że uwierzymy policjantowi „na słowo”. To po pierwsze. Po drugie, takie urządzenie jest bardzo delikatne i nawet najmniejsze drgania mogą wywołać błąd pomiaru – np. w przypadku Ultralyte producent wręcz zaleca używanie do pomiarów … stojaka. Ciekawe, czy ktoś spotkał się z takim sposobem przeprowadzenia pomiarów „suszarką”. Po trzecie, każde urządzenie pomiarowe przed każdym jego użyciem powinno być skalibrowane. Zawsze.

Anuluj Mandat Nie daj się suszarkom – idziemy do sądu

Zostawmy już sprawę urządzeń, a przejdźmy do kwestii kto i w jaki sposób ich używa. Oczywiście, funkcjonariusz policji. Jednak, pamiętajmy, że od strony prawnej każdy policjant powinien przejść szkolenie dotyczące użytkowania sprzętu. No i niestety, warto też wiedzieć, że nie każdy je ma. Dlatego, po otrzymaniu mandatu trzeba się upewnić czy policjant, który właśnie zatrzymał nas, ponieważ przekroczyliśmy dozwoloną prędkość, ma przede wszystkim wiedzę i umiejętność posługiwania się miernikiem. Jest to ważne, przede wszystkim kiedy decydujemy się przekazać sprawę na drogę sądową. o i właśnie, jeśli o sądzie mowa … Tutaj najczęściej bywa tak, że sprawa rozstrzygana jest na podstawie zeznań Twoich oraz Policjanta, który mandat wypisał. Od razu na myśl przychodzi – nie wygramy. Wcale tak nie jest, choć oczywiście, sprawy rozstrzygnięte w pierwszej instancji nie jest łatwo wygrać.  Powód błahy, sądy wierzą funkcjonariuszom, bo oni nie kłamią. W takiej sytuacji, mamy prawo aby zażądać od sądu, aby policjant zeznawał pod przysięgą.

Zapraszamy do audycji 🙂

Audycja Anuluj Mandat nie daj się oszukać suszarkom  1

Anuluj Mandat nie daj się oszukać  suszarkom 2

Anuluj Mandat nie daj się oszukać suszarkom 3

Anuluj Mandat nie daj się oszukać „suszarkom 4

Posłuchaj też anuluj mandat wideorejestrator w twoim aucie

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia