Auto z historią – FSO Polonez z pneumatycznym zawieszeniem

6530

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

FSO Polonez - egzemplarz braci - Karola i Maksymiliana
Auto z historią - FSO Polonez

Auto z historią – FSO Polonez z pneumatycznym zawieszeniem

FSO Polonez – produkowany przez 24 lata wielu wersjach. Auto miało być następcą Fiata 125p. Wiele osób od początku uważało Poloneza za przestarzałą konstrukcję. Zbudowano go na płycie podłogowej poprzednika, słabe silniki oraz wiele innych rozwiązań technicznych. Na pewno mocno odświeżono wnętrze i zwiększono bezpieczeństwo poprzez zastosowanie lepszych i grubszych blach. We wszystkich wersjach wyprodukowano ponad milion sztuk. Według wielu nie zasługuje na miano klasyka, ani nigdy nie osiągnie dużej wartości. Co do drugiej części zdania ciężko powiedzieć, ale ceny na pewno w ostatnim czasie poszły w górę. Co do pierwszej wystarczy spojrzeć jak dużo fanów Polonezów spotyka się na zlotach, spotkaniach fanów, jak prężnie działają grupy fanów w internecie. Z pewnością wiele osób kocha Polonezy, a przez fanów starej motoryzacji Polonez jest zdecydowanie klasyfikowany jako klasyk. Dziś możecie przeczytać historię Karola, który ma egzemplarz z 1986 roku z silnikiem 1,6 GLE. Praca nad samochodem zajęła mu 5 lat, podczas których w Polonezie zostało zamontowane zawieszenie pneumatyczne.

FSO Polonez z pneumatycznym zawieszeniem - przed garażem
FSO Polonez – egzemplarz braci – Karola i Maksymiliana przed rozpoczęciem prac

Jak się zaczęła historia z Polonezem?

Nasza Historia z Polonezami zaczęła się jeszcze za dzieciaka trochę nie świadomie bo zawsze w rodzinie był Polonez począwszy od „Borewicza” skończywszy na Caro Plus. Krótko mówiąc znamy te auta od podszewki. Pomysł na kupno poloneza Borewicza, podrzucił mój młodszy brat. Chciałbym dodać że, wspólnie z bratem dzielimy pasję do tych aut i razem tworzyliśmy naszego Poloneza.

FSO Polonez z pneumatycznym zawieszeniem - po modernizacji
Auto z historią – FSO Polonez z pneumatycznym zawieszeniem – po modernizacji – egzemplarz braci – Karola i Maksymiliana

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia