CPK Centralny Port Komunikacyjny ATL Atlanta cz.3 – Ekonomia – Fakty

714

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

CPK Centralny Port Komunikacyjny ATL Atlanta cz3

CPK Centralny Port Komunikacyjny ATL Atlanta cz.3 – Ekonomia – Fakty

Zainspirowany coraz częstszymi kontrowersjami i sztucznie produkowanymi faktami na niekorzyść Centralnego Portu Komunikacyjnego na Mazowszu postanowiłem przybliżyć fakty związane z ATL Atlanta które jest największym węzłem komunikacyjnym na świecie. W Polsce wszyscy znają się na wszystkim dlatego jest ciężko o rzeczowy dialog a wszystkie spory prowadzone są na rzecz wyniku politycznego. Szkoda bo ogólny poziom zaawansowania technologicznego i ekonomicznego był sprowadzony do kolonii niemieckiej. Jak powiedział jeden co jest najfajniejszy „po co nam CPK jak mamy taki wkrótce otwarty pod Berlinem”. Ameryka jest największą ekonomicznie potęgą świata bo ekonomia jest odpolityczniona a politycy są wykształceni!!!! Tak, w polskiej polityce są albo dziennikarze albo lajkoniki po ekonomii politycznej, to taka pozostałość po PRLu. Niestety poza brakiem wykształcenia ekonomicznego to również niepoprawni politykierzy gdzie jedyny sens to władza. CPK Centralny Port Komunikacyjny ATL Atlanta cz.3 – Ekonomia – Fakty czyli próba zrozumienia problemu.

lista operacji lotniczych w kwietniu 2018

Czemu właśnie opisuję ATL? Bo stan Georgia ma podobne PKB jak Polska choć ma 4 razy mniej mieszkańców no ale to nasze zapóźnienie. Pomimo 4x mniejszych zasobów ludzkich przepustowość portu jest ogromna, skąd to się bierze? Pewnie między innymi z tego że w Atlancie swoje siedziby mają największe koncerny świata. Patrząc na listę Fortune 500 Atlanta jest 4 miastem na świecie jeśli chodzi o ilość sidzib spółek z Fortune 500!!! Ale nie to jest najważniejsze bo nasz CPK Centralny Port Komunikacyjny ma mieć również transport kolejowy jakiego w ATL nie ma. Atlanta miała trochę łatwiej bo rozwijała się przez ostatnie 100 lat a my chcemy zrobić to wszystko w 5 więc trzeba mądrze zaplanować stan otwarcia i możliwości i kierunki rozwoju. Nazwa ATL Atlanta Hartsfield-Jackson wzięła się od nazwisk 2 burmistrzów, polityków znaczy którzy rządzili miastem. Byli to wyjątkowo rozważni i mądrzy ludzie. Czy u nas tacy są, u nas gdzie spór polityczny pcha kolesi na skargę do Brukseli jak kiedyś do Moskwy bo to ta sama kategoria ludzi. Mam na myśli głęboką troskę opozycji o obywateli i ich chęć głosowania na nich.

CPK Centralny Port Komunikacyjny ATL Atlanta cz3
jedna z dróg z ATL do Atlanty

CPK Centralny Port Komunikacyjny ATL Atlanta cz.3 – Ekonomia – Fakty – sprawa polska

Choć Europa zachodnia raczej będzie w stagnacji rozwijając się w kierunku wydawania kasy na zmianę systemu religijnego z tak znienawidzonego chrześcijaństwa na… Właśnie znów irracjonalność postępowania. Nasza część Europy rozwija się zdecydowanie szybciej niż ta zachodnia więc białorusinom, litwinom, ukraińcom i rosjanom bliżej do nas jak do Berlina a i koszty u nas będą zdecydowanie niższe. Nasza cena czegokolwiek zawsze będzie niższa od niemieckiej więc nasi sąsiedzi boją się naszego sukcesu jak ognie i zrobią wszystko by nas zablokować w rozwoju ale do rzeczy. ATL to 100 milionów pasażerów rocznie oraz prawie 700tys ton cargo, w zasadzie ATL to takie duże lotnisko i trochę transportu kołowego i szynowego.

Pomimo to jest tego tak dużo że nikt nie jest lepszy i większy, przypomnę że zatrudnienie tam znajduje ponad 60tys osób. Jednak największy operator korzystający z portu czyli Delta Airlines zatrudnia w całym stanie Georgia ponad 33tys pracowników będąc największym prywatnym pracodawcom w stanie ale też wielkim płatnikiem podatków. Sama Delta zostawia w Georgii w formie podatków lokalnych i stanowych ponad 300mln dolarów rocznie. Prosto licząc to ponad miliard złotych polskich a przypomnę że największa sieć sklepów Biedronka w całym kraju zapłaciła w zeszłym roku 450mln zł podatku. Firmy operujące w CPK w Polsce mogą stać sięłącznie największym płatnikiem podatków w Polsce (biorąc łącznie całe CPK) i być ogromnym motorem rozwoju regionu. Delta łącznie zainwestowała w rozwój ATL ponad 5 miliardów USD więc pewnie i u nas firmy związane z CPK będą dbać o jego rozwój. W następnym art przytoczymy inne firmy.

CPK Centralny Port Komunikacyjny ATL Atlanta cz3
domy nie muszą być wielkie, mają być ekologiczne i ładne, ten projekt wygrał konkurs w 2012roku

CPK Centralny Port Komunikacyjny ATL Atlanta cz.3 – Ekonomia – Fakty – praca dla ludzi

W metropolii Atlanty bezrobocie wynosi 5.1 % za rok 2017 i przyczynia się do tak niskiego współczynnika właśnie ATL. Firmy z ATL generują dodatkowo ponad 100 tys miejsc pracy pośrednio w związku z obsługą i biznesową ale też i obsługą pasażerów. Przyrost populacji w 2017 roku był na poziomie 1.5% natomiast wzrost lilości miejsc pracy 2.2% więc jest co najmniej dobrze. Można jednak sądzić że są to miejsca małowartościowe ale nie, czemu taki wniosek? W 2016 roku depozyty bankowe ludności wynosiły 156 miliardów USD rokpóźniej 166 miliardów USD więc mieszkańcom udało się zaoszczędzić dodatkowe 7% kapitału. Jest progresja, jest i będzie bo mądrze zaprojektowany organizm sam się w naturalny sposób rozwija, ważne by się od niego odp… politycznie.

CPK Centralny Port Komunikacyjny ATL Atlanta cz3
na przedmieściach może być fajnie, po pracy koncerty? kawa? piwo? spotkanie z przyjaciółmi

Ilość wydawanych pozwoleń na budowę budynków jednorodzinnych w Atlancie i metropolii wzrosła z 23 do 25 tys a bloków wielorodzinnych z spadła bo ludzie chcą mieszkać lepiej. To powoduje wiara w stabilność perspektyw rozwoju regionu gdzie właśnie ATL jest największym organizmem ekonomicznym przynoszącym prawie 11% PKB stanu. Gdyby u nas powstał taki organizm to w 10 lat doganiamy Europę zachodnią. I to co istotne metropolia Atlanty ze swoim ATL daje ponad 50% PKB stanu Georgia więc pomyślmy jekiego kopa dostanie region włączając w to kolej i TIRy jako HUB. Dzięki temu przez ostatie 4 lata metropolia Atlanty jest postrzegana za najlepsze miejsce dla biznesu w USA. Jest również na 3 miejscu pod względem kosztów biznesowych w USA czyli jak my w Europie jesteśmy tani ale dobrze zorganizowani więc wygramy z CPK Berlin i tego boją się Niemcy!!!!!!!!!! Odpowiedzcie sobie teraz czemu Tusk chciał sprzedać LOT? Teraz będzie miał LOT of troubles!!!!!!!!!

CPK Centralny Port Komunikacyjny ATL Atlanta cz3
budujemy dalej?

Izba Gospodarcza Metropolii Atlanty zachęca do inwestowania

przeczytaj wstęp do CPK czyli pierwszy artykuł

 

 

 

 

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia