Zadbaj o swój samochód – kilka prostych zasad

211

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

zadbaj o swój samochód

Zadbaj o swój samochód – kilka prostych zasad

Posiadanie własnego samochodu to nie tylko wygoda, ale także obowiązki. Dbanie o własne cztery kółka w odpowiedni sposób przełoży się na dużo dłuższy okres bezawaryjnej eksploatacji. W wielu przypadkach kupując auta używane spotykamy się z sytuacją w której dwa takie same auta z podobnym przebiegiem reprezentują sobą całkowicie inny stan mechaniczny jak i wizualny. Wiele zależy od tego, jak poprzedni właściciel dbał o swój samochód. Oto kilka prostych zasad, które sprawią że będziemy mogli liczyć na wieloletni okres bezawaryjnej eksploatacji naszego samochodu. Należy się tylko do nich zastosować. Zadbaj o swój samochód w trakcie eksploatacji, a unikniesz problemów w przyszłości.

Zadbaj o swój samochód – regularnie naprawiaj zawieszenie

zadbaj o swój samochód
Reaguj na wszystkie podejrzane sygnały

W zawieszeniu naszego samochodu znajdziemy wiele podzespołów, które należy regularnie wymieniać ze względu na to, że po prostu zużywają się w procesie eksploatacji auta. Wyeksploatowane zawieszenie znacząco obniża poziom bezpieczeństwa. Ponadto drobne zaniedbania w wymianie z czasem mogą przerodzić się w dużo większe wydatki. Powybijane zawieszenie generuje dużo większe drgania co w konsekwencji może przełożyć się na osłabienie konstrukcji całego samochodu. Jazda na powybijanym zawieszeniu z czasem może doprowadzić do poważniejszych usterek takich jak uszkodzenie mocowań wahaczy czy też amortyzatorów. To z kolei wiąże się z większymi kosztami naprawy.

Zadbaj o swój samochód – myj auto przez cały rok

Jeżeli zależy nam na dobrej kondycji wizualnej naszego samochodu to korzystajmy z myjni przez cały rok, także zimą. Szczególnie o tej porze roku nasze nadwozie narażone jest na działanie szkodliwych czynników takich jak sól służąca do posypywania dróg. Pozostawienie jej na naszym nadwoziu w postaci tak zwanego mokrego brudu naraża nadwozie na szybsze pojawienie się korozji, szczególnie w dolnych partiach nadwozia oraz podwozia. Regularne wizyty na myjni przyczynią się do częściowego spowolnienia procesu pojawiania się korozji.

Zadbaj o swój samochód – regularnie wymieniaj płyny eksploatacyjne i podzespoły

Posiadanie własnego samochodu narzuca na nas sporo obowiązków. Zaliczają się do nich także regularne wizyty w serwisie. Podczas takich wizyt należy przede wszystkim zadbać o regularną wymianę oleju, który jest nazywany krwią naszego silnika. Tylko regularnie wymieniany olej zachowa odpowiednie parametry pracy co z kolei przełoży się na wydłużenie okresu eksploatacji jednostki napędowej. Nie zapominajmy także o okresowej wymianie filtrów takich jak filtr paliwa, oleju, powierza oraz kabinowy. Nie zapominajmy także o wymianie rozrządu. Zaniedbania w tym zakresie mogą doprowadzić do poważnych awarii w tym do wymiany silnika. Reagujmy także na wszystkie niepokojące symptomy. Jeżeli podejrzewamy, że coś złego dzieje się z naszym samochodem to jak najprędzej udajmy się do serwisu w celu sprawdzenia.

Zobacz również: Turbosprężarka – eksploatacja

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia