DS7 Crossback BlueHDI 8EAT – SUV czy dzieło sztuki?

1803

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

DS7 Crossback BlueHDI 8EAT

DS7 Crossback BlueHDI 8EAT

Citroen w latach 50-tych zbudował DSa i zaprezentował go w 1955 roku na wystawie w Paryżu. To był wstrząs dla wszystkich, hydrauliczne zawieszenie, hydrauliczne wspomaganie kierownicy, hydrauliczne hamulce przedtem tego nie było. Test DS7 Crossback BlueHDI 8EAT powie nam czy rewolucja dalej trwa, w tamtych czasach powaliło to konkurencję na kolana. Takiego komfortu jazdy nie oferował nikt, prawdziwy luksus, PREMIUM w kolebce. Samochód pokochali wszyscy, kolejne jego wcielenia obfitowały w kolejne rewolucyjne rozwiązania jak choćby reflektory podążające za kierownicą. Był bohaterem serii o Fantomasie ale zaczęto angażować go w wielu innych filmach i tak przez prawie 30lat był ikoną stylu i nowoczesności. Teraz Citroen powołał DSa jako oddzielną markę, celuje w klasę wyżej od bazowej marki, nadal zaskakuje pewnymi rozwiązaniami i na pewno jest inny od konkurencji. DS7 jest bardzo dizajnerskim autem gdzie zaangażowano artystów w opracowanie każdego detalu. Jest bardzo ładny, najbardziej docenią to kobiety. Na mnie poza dobrą dynamiką zrobiły wrażenie światła, tańczące światła. Koniecznie zobaczcie film jak się zachowują przy rozruchu.

teraz okiem technicznym

DS7 Crossback BlueHDI 8EAT – Silnik/skrzynia

Silnik 2000 cm3 diesel z turbo jest bardzo dynamiczny generując ponad 180KM i 400Nm momentu obrotowego. Skrzynia biegów to 8 stopniowy automat z hydrokinetycznym sprzęgłem, z jednej strony jest szybki a z drugiej bardzo płynny.  DS7 to kwintesencja francuskiego stylu, nie każdy pamięta Citroena DS., tego z Fantomasa. To był pierwowzór stylu i komfortu. Tu właśnie skrzynia biegów w taki sposób współpracuje z silnikiem że nie czuć zmiany biegów a hałas dobiegający z komory silnikowej… nie dobiega!!!

DS7 Crossback BlueHDI 8EAT

DS7 Crossback BlueHDI 8EAT – Zawieszenie/koła/hamulce

Niestety nie zastaliśmy hydraulicznego zawieszenia, przód kolumny MacPherson a z tyłu belka skrętna, dobrze ale bez rewolucji. Jest jednak pewien znaczący akcent, amortyzatory hydromagnetyczne. Są 3 stopnie twardości, ten najmiękkszy jest trochę przesadzony, auto wprost pływa. Hamulce tarczowe z przodu wentylowane a koła w rozmiarze 235/45×20 zapewniają dobry komfort podróżowania. Generalnie auto najlepiej czuje się na długich trasach z prędkością autostradową. Citroen pokazał że potrafi tak zestroić zawieszenie że przy ponad 160km/h czujemy pewne prowadzenie auta i przewidywalne jego zachowanie ale to ma miejsce jedynie przy najtwardszym nastawie amortyzatorów. Niestety mało firm robiąc szybkie auta potrafi zadbać o to jak DS7.

DS7 Crossback BlueHDI 8EAT

DS7 Crossback BlueHDI 8EAT – Ekonomia

Zawsze podobają mi się bzdurki wypisywane w katalogach i weryfikacja w realu. Auto nie jest ciężkie więc zadowala się rozsądnym zużyciem zwłaszcza na autostradzie. Choć w katalogu piszą o średnim zużyciu na poziomie 4.9l/100km to należy to traktować z przymrużeniem oka. Nam średnio wyszło 6,7l/100km z całego testu co jest akceptowalne, ci co szukają oszczędności niech wybiorą hybrydę. My wolimy turbodiesla bo jest szybki i daje radość dynamiki przy dużych prędkościach. Pamiętajmy że to już ostatnie podrygi diesli, świat zobaczył że nawet filtry FAP nie dają rady.

zobacz jak wygląda DS5

DS7 Crossback BlueHDI 8EAT

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia