Pierwsze ciężarowki volvo FM na gaz LNG eksploatowane w Polsce

523

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pierwsze ciężarowki volvo FM na gaz LNG eksploatowane w Polsce

Pierwsze ciężarówki volvo FM na gaz LNG eksploatowane w Polsce

Ciężarówki Volvo FM zasilane gazem LNG debiutują w Europie Środkowo-Wschodniej, a pierwszą firmą, która zdecydowała się na zakup tych samochodów jest BISEK-ASFALT. W ciągu kilku miesięcy mają one stanowić zdecydowaną większość floty w przedsiębiorstwie. To oznacza, że stanie się ona jedną z najbardziej innowacyjnych firm w tej części kontynentu.

Pierwsze ciężarowki volvo FM na gaz LNG eksploatowane w Polsce

Już dwie pierwsze ciężarówki volvo na gaz LNG znalazły swoje miejsce w BISEK-ASFALT. Właściciel firmy – Michał Bisek zapowiada jednak, że to dopiero początek. Do końca marca w jego flocie znajdzie się już 20 Volvo FM LNG. Do września liczba ta ma wzrosnąć nawet do 30.  „Pojazdy na LNG to nowość, dlatego wprowadzamy je stopniowo. Jednak osobiście jestem całkowicie przekonany o słuszności tego rozwiązania. Dlatego działając zgodnie z przyjętym planem, już pod koniec 2019 roku zdecydowana większość naszych pojazdów będzie zasilana gazem skroplonym” – mówi Bisek.

Pierwsze ciężarowki volvo FM na gaz LNG eksploatowane w Polsce

Największym problemem jednak w zakupie samochodów zasilanych skroplonym gazem jest fakt, że do tej pory w Polsce powstała zaledwie jedna ogólnodostępna stacja LNG – oddalona od jego firmy o ok. dwie godziny drogi. Jednak i tą przeszkodę pokonał przedsiębiorca – budując swoją własną stację. Obsłuży ona nie tylko flotę BISEK-ASFALT, ale również skorzystają z niej inni przedsiębiorcy, którzy postanowią zakupić pojazdy LNG. Nie wiadomo jednak jak szybko rozwinie się ten plan jednak jak podkreśla właściciel – „Większym firmom ten wydatek i tak się bardzo opłaca. Zrobiliśmy podczas testów bardzo dokładne analizy pojazdów na LNG i okazało się, że oszczędność na paliwie przekracza nawet 35% w porównaniu do diesla”

Ciężarówki Volvo FM LNG

Volvo FM LNG to samochód ciężarowy przeznaczony do regionalnego i długodystansowego transportu ładunków. Nowy silnik LNG posiada w właściwości i sprawność silnika wysokoprężnego, jednak jest przy tym bardziej ekonomiczny w eksploatacji i przyjazny dla środowiska – emisja CO2 jest niższa nawet o 20 procent. Ekologia przekłada się na ulgi nie tylko w Polsce ale i w transporcie międzynarodowym. M.in. w Niemczech posiadacze pojazdów ciężarowych na gaz (LNG i CNG) już od stycznia 2019 – przez kolejne dwa lata – będą zwolnieni z opłat drogowych. – „Ulgi wprowadzone w Niemczech to w zależności od przebiegu nawet 100 tys. rocznie na jednym samochodzie. To oznacza, że przy dwóch latach eksploatacji ten upust pokrywa różnicę w cenie pomiędzy pojazdem na diesla, a zasilanym gazowo. Reszta oszczędności zostaje u przedsiębiorcy” – podsumowuje Michał Bisek.

Przeczytaj też Mikrosamochód ZD – ruszyła sprzedaż w Polsce

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia