Volvo dziękuje polskim strażakom – piękny gest szwedzkiego producenta

0
584
Volvo dziękuje polskim strażakom

Volvo dziękuje polskim strażakom uczestniczącym w gaszeniu pożarów w Szwecji

Volvo Trucks Poland przekazało strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej Falniów w województwie małopolskim specjalistyczny kontener do symulacji pożarów i ćwiczenia akcji ratowniczych. Wszystko to odbyło się w ramach kampanii “Strażacy – dziękujemy” dzięki której firma wyraża wdzięczność za wsparcie Szwedów podczas akcji gaszenia pożarów w czasie letniej suszy.

“Kontener będzie służył strażakom z całego regionu głównie do ćwiczeń akcji ratowniczych w pomieszczeniach zamkniętych. Do tej pory mieliśmy ograniczone możliwości takich działań” – mówi st. bryg. Grzegorz Kośiński, komendant powiatowy PSP w Miechowie. Nowy kontener będzie służył strażakom przede wszystkim do szkoleń. Ćwiczyć w nim będzie można m.in. prace z linią nawodniową, omijanie przeszkód oraz poruszanie się przy słabej widoczności.

Volvo dziękuje polskim strażakom

Problem braku miejsc do praktycznych ćwiczeń dotyka strażaków z OSP w całej Polsce. Tylko w okolicach Falinowa jest ich 24 -” O problemach OSP w Falinowie dowiedzieliśmy się podczas przekazywania wozu strażackiego tutejszym strażakom. Okazało się, że potrzebują oni kontenera do ćwiczeń akcji ratowniczych. Uznaliśmy, że pomoc lokalnym służbom ratowniczym doskonale wpisuje się w koncepcję naszej kampanii 4 Poland, w ramach której nie tylko dostarczamy pojazdy, ale też wspieramy lokalne społeczności” – mówi Wilhelm Rożewski, Dyrektor Marketingu Volvo Trucks Poland – “Filozofia sprzedażowa 4 Poland polega na tym, żeby wspierać i promować polskich przedsiębiorców i instytucje gminne. W wyniku wielu rozmów i spotkań pojawiają się nowe potrzeby. My, w miarę naszych możliwości staramy się na nie odpowiadać. Dzisiaj idea wspierania nie tylko przedsiębiorców, ale i lokalnych społeczności stała się rzeczywistością.” – dodaje.

Nowe urządzenie będzie służyło nie tylko strażakom, ale również do edukacji dzieci i młodzieży. -“Uczniowie z lokalnych szkół będą mogli na żywo obserwować jak zachowuje się ogień w pomieszczeniach zamkniętych i uczyć się, jak najlepiej uchronić się przed niebezpieczeństwem” – mówił wójt gminy Gołcza, Lesław Blacha. Uczniowie do tej pory uczestniczyli już w pierwszej symulacji pożaru oraz w pokazie udzielania pierwszej pomocy. Strażacy w budynku OSP zorganizowali szkolenie, gdzie na specjalnych manekinach zademonstrowali jak przeprowadzić zabieg resuscytacyjny u poparzonego.

Zobaczcie jak wyglądało pierwsze szkolenie straży pożarnej w Faleniowie

 Zobacz także Od stycznia nowe opłaty za odholowanie auta w Warszawie