Akcja „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”

359

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Akcja "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie"

Akcja „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”

Od wczoraj trwa ogólnopolska akcja policji „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. Potrwa ona sześć dni – dokładnie do zakończenia Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia. W tym czasie możemy się spodziewać wzmożonych kontroli trzeźwości, prędkości oraz stanu technicznego pojazdu.

Kontrole policji odbędą się w całym kraju

Akcja "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie"W weekend szacuje się największy ruch. To dlatego policjanci z drogówki będą patrolowali w szczególności wylotówki z miast i drogi szybkiego ruchu. Funkcjonariusze będą kontrolowali prędkość, a także oraz stan techniczny pojazdów. Ważne jest zatem, aby przed wyjazdem sprawdzić stan płynów i świateł w samochodzie. Na drogi wyjadą również nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, które łapać będą nieprzepisowych kierowców. Standardowo, kontrole będą miały na celu zatrzymanie nietrzeźwych osób, które postanowiły wsiąść za kółko podczas świątecznego weekendu.

Apelujemy więc, mimo wszechobecnej świątecznej gorączki o rozwagę na drodze. Planując dłuższą podróż zorientujmy się wcześniej jakie warunki będą panowały podczas naszej drogi i zapewnijmy sobie odpowiednią ilość czasu, aby dojechać bez pośpiechu. Pamiętajcie również o możliwych oblodzeniach na drodze – dostosujcie prędkość do panujących warunków. Lepiej dojechać na kolację wigilijną  jak na niebie będą świecić więcej niż jedna gwiazdka, niż nie skosztować jej wcale. A propos kosztowania. Święta Bożego Narodzenia to czas spędzany z bliskimi, często przy zakrapianej uczcie. Zanim wsiądziesz za kółko – pomyśl i skontroluj swój stan trzeźwości !!!

Przeczytaj również : Anuluj Dług – Świąteczna gorączka i Świąteczne Pułapki

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia