Audi e-tron Quattro – 20 tysięcy rezerwacji na elektryczne Audi

718

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Audi e-tron Quattro - źródło zdjęcia: Audi AG

Audi e-tron Quattro – 20 tysięcy rezerwacji na elektryczne Audi

Choć salony są już gotowe na przyjęcie nowego, a zarazem pierwszego w historii w pełni elektrycznego seryjnie produkowanego Audi, to dostawy się trochę opóźniły. Choć do salonów miał trafić pod koniec zeszłego roku, kłopoty z oprogramowaniem sprawiły, że ta data wydłużyła się do marca. W Ameryce termin ten przeniesiono na drugi kwartał obecnego roku. Opóźnienia jednak nie wpływają negatywnie na nastroje klientów i mimo, że auto jeszcze się nie pojawiło to Audi ogłosiło, że mają już 20 tysięcy zamówień na elektrycznego suva. Aż co trzecia rezerwacja na Audi e-tron Quattro została dokonana w Norwegii.

Audi e-tron Quattro – źródło zdjęcia: Audi AG

Audi e-tron Quattro – testy Bayernu Monachium

Co ma piłka nożna do samochodów? Zapewne to, że dla wielu facetów te dwa tematy to główne zainteresowania. Piłkarze przy swoich zarobkach mogą sobie pozwolić na najlepsze i najdroższe samochody dostępne na rynku. Dodatkowo producenci samochodów bardzo chętnie sponsorują kluby piłkarskie. Jedną z marek która od wielu lat współpracuje z klubami piłkarskimi jest Audi. Co roku na początku sezonu piłkarze Bayernu Monachium i Realu Madryt wybierają sobie najlepszy według nich samochody i dostają do dyspozycji na sezon. Również w ramach takiej współpracy na lotnisku w Monachium piłkarze niemieckiego klubu testowali Audi e-tron Quattro. W ramach imprezy były zorganizowane szkolenia z jazdy oraz jazdy próbne nowym modelem.

Audi e-tron Quattro – źródło zdjęcia: Audi AG

Audi e-tron Quattro – trochę danych

Nowe Audi jest pełnowymiarowym 5 miejscowym suv-em. Do napędu użyto dwóch silników elektrycznych o łącznej mocy przekraczającej 400KM. Pakiet akumulatorów litowo-jonowych ma realnie pozwolić na przejazd 400 km w ramach codziennego użytkowania. Jeśli chodzi o przyśpieszenie praktycznie w niczym nie odstaje od jednostek benzynowych, ponieważ przyśpieszenie do 100km/h trwa około 5,7 sekundy. Prędkość maksymalna również robi wrażenie jak na elektryczne auto mimo, że została ograniczona do 200km/h. Czas ładowania do 80% ładowarką zewnętrzną CCS Combo trwa około 30 minut. W warunkach domowych ładowanie trwa około 40 godzin.

Audi e-tron Quattro – źródło zdjęcia: Audi AG

Poznaj także konkurenta nowego Audi – Jaguar I-PACE

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia