Partia Kierowców – czy powinna powstać?

490

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Partia Kierowców

Partia Kierowców – potrzeba partii dla ludzi?

Problemem większości partii jest ideologia i walka o władzę, zwłaszcza dwie największe partie mają z tym problem i są uwikłane w zwalczanie się. Niestety nie służy to dobrze zwykłym obywatelom. Największym płatnikiem podatków jest grupa kierowców, czemu? Oto kierowców jest 80% spośród osób dorosłych a więc więcej jak wyznawców PO i PiS razem wziętych. 2/3 z nich czynnie korzysta z pojazdów a musimy pamiętać że najdolegliwsze podatki poza VATem to akcyza zarówno na paliwo jak i na auta. Jeśli do tego doliczymy okradanie z możliwości odliczenia kosztów z eksploatacji pojazdu to okazuje się że kierowcy-przedsiębiorcy są podwójnie opodatkowani.

Partia Kierowców
Policja Drogowa twoim przyjacielem? nie, ale Partia Kierowców?

Partia Kierowców – jakie wpływy do budżetu od kierowcy?

Nawet jeśli kierowca przejeżdża rocznie jedynie 15tys km to średnio licząc 7l/100km to jest to 15000×0.35=5250 zł. W paliwie 65% ceny to daniny więc jest to średnio prawie 3500,- zł plus koszty zakupu auta ijego napraw, ubezpieczeń możemy przyjąć że jest to min 5tys zł. Tych aktywnych kierowców w Polsce jest ponad 12 mln więc lekko licząc gwarantują 60mld zł wpływów do budżetu z tytułu bycia kierowcą. Nie liczymy tu innych podatków jakie płacą jako obywatele. Czy nie warto zadbać o ich uczciwe traktowanie? Czy z taką siłą będzie musiał liczyć się rząd? Tak!! i to jaki by nie był, trzeba tylko to towarzystwo zorganizować.

Partia Kierowców – tylko prawa kierowców, żadnej ideologii

To musi być twór zajmujący się wyłącznie rozwiązywaniem problemów społeczności kierowców. Żadnego wikłania się w ideologię, kompletne wykluczenie walki o władzę bo wtedy wyeliminujemy chorych aktywistów. Celem ma być uporządkowanie sprawiedliwego prawa i poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Policja drogowa ma zdobyć szacunek i zaufanie, teraz jest narzędziem do poprawy budżetu. Jedyny kraj na ziemii to Polska gdzie wpływy z mandatów są zapisywane do ustawy budżetowej i to co roku większe. Jak to się ma do obowiązku zwiększania bezpieczeństwa na drogach? Jak mawia Pan Józek słynny chodowca drobiu to są JAJA!

Prosimy o spostrzeżenia na kontakt@bezpiecznapodroz.org

Przekaż 1% na pomoc kierowcom.

Paweł Kubalski

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia